Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 12 września 2018
  • wyświetleń: 1175

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach. Podium Pawłowic

W dniach 31 sierpnia - 9 września odbywały się w województwie opolskim w Pokrzywnej rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach - I ligi seniorów. W zawodach wystartowało 10 drużyn, a 4 z nich reprezentowały województwo śląskie. Lokalna drużyna Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice zajęła wysokie trzecie miejsce w rozgrywkach i z dorobkiem 14 punktów meczowych uplasowała się na ostatnim miejscu podium.

Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice · fot.


Klub podczas rozgrywek reprezentowali: mistrz międzynarodowy Maciej Mroziak, mistrzowie FIDE: Eneasz Wiewióra z Pszczyny oraz Karol Rawicz, mistrzowie krajowi Marcin Kolago oraz Karol Jaroch, a także kandydat na mistrza krajowego Henryk Samborski oraz arcymistrzyni Joanna Worek.. Nad sprawami organizacyjnymi czuwał prezes klubu Jan Milanowski.

Drużyna wyprzedziła aż o 4 punkty meczowe (dwa zwycięskie mecze) kluby z miejsc 4-6, a przegrała o 2 punkty meczowe miejsce pierwsze. Spośród 9 meczy aż 6 zakończyło się zwycięstwem, 2 remisami, a tylko jeden porażką ze zwycięzcami I ligi. Start był jednak bardzo udany, ponieważ w tym roku pozostałe drużyny miały w swoim składzie wielu arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych, a drużyna z Pawłowic walczyła z nimi jak równy z równym. Czuć jednak lekki niedosyt, ponieważ 2 pierwsze miejsca promowane były awansem do najwyższej klasy drużynowych rozgrywek szachowych - Ekstraligi.

Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice · fot.


Warto dodać, że pawłowicki klub już raz uczestniczył w tego typu rozgrywkach kiedy w 2013 roku uzyskał drugie miejsce w I lidze i awansował do grona dziesięciu najlepszych seniorskich drużyn szachowych w Polsce i w sezonie 2014/2015 brał udział w szachowej Ekstralidze. Co ciekawe wtedy Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice osiągnęło taki sam dorobek punktowy (14 punktów meczowych). Można powiedzieć, że tym razem szczęście nie dopisało, a klub jest pierwszą rezerwową drużyną, która może zostać wypromowana do Ekstraligi przez Polski Związek Szachowy, gdy inna drużyna z występu w sezonie 2019/2020 zrezygnuje.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA