Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 593

[Iskra Pszczyna] Orliki: Lekcja historii i nauka na przyszłość

W ramach 6. sportowej lekcji historii na Stadionie Śląskiem w Chorzowie odbył się turniej zawodników z rocznika 2008.

Orliki: Turniej w Chorzowie 08.09.2018
fot.


Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"Dzięki uprzejmości Stadionu Śląskiego, w minioną sobotę braliśmy udział w znakomicie obsadzonym turnieju na obiektach treningowych wokół Kotła Czarownic. VI lekcja historii upamiętniająca pamiętny mecz Polska-Anglia z roku 1973 była dla nas okazją do sprawdzenia się na tle czołowych akademii na Śląsku. Początek turnieju był piorunujący. Wygrana 2:0 z Ruchem Chorzów, remis 0:0 z Rozwojem Katowice, wygrana 4:1 z Spartą Katowice wzbudziła w nas wielkie apetyty. Styl jaki prezentowaliśmy był zaprzeczeniem tezy, iż tylko duże akademie prezentują nowoczesne metody szkolenia. Graliśmy szybki, ofensywny futbol utrzymując się przy tym przy piłce.

Niestety przerwa na mecz oldbojów i posiłek totalnie wybiła nas z rytmu. Nasza drużyna była nie do poznania po przerwie. Wysoka, oraz całkiem zasłużona przegrana z BBTS Podbeskidzie 1:5 była wstrząsem, po którym nie wróciliśmy na właściwe tory. Późniejsze mecze z GKS Katowice, Stadionem Śląskim oraz Rekordem, choć strasznie wyrównane, niestety przeciwnik przechylał na swoją korzyść. Wyniki kolejno 1:3, 0:1 oraz 1:2, troszeczkę zamazują obraz naszego występu na tym turnieju. Można powiedzieć, że zgubiło nas zbyt duże zaangażowanie i siła, z którymi przystępowaliśmy do pierwszych meczy. Straciliśmy wiele sił, przerwa spowodowała zastanie naszych zawodników. Nie uważam tego za wymówkę, ponieważ ten turniej na pewno zaliczę do tych bardzo udanych.

To wspaniała lekcja na początku sezonu i drogowskaz, że droga którą obrałem jest właściwa. Będziemy brali coraz to częściej udział w takich turniejach, ogranie i doświadczenie gry z takimi rywali wyjdzie nam tylko na korzyść. Iskra Pszczyna 2008 to nie tylko wspaniała drużyna w powiecie, ale przy odrobinie pracy liczyć się będzie w wyższym szczeblu wojewódzkim. Należy również dodać, że w naszej drużynie wystąpiło również kilka diamentów urodzonych w 2009 (3), oraz 2010 (2) roku!! W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 6 miejsce."


Orliki: Turniej w Chorzowie 08.09.2018 · fot.


MKS Iskra Pszczyna 2008 zagrała w składzie:
Kamil Blacha, Damian Rak, Paweł Kubski, Szymon Rodak, Jakub Zakrzewski, Mateusz Grygier, Karol Grygier, Aron Pach, Szymon Mazurczyk, Kacper Ryguła, Aleksander Ficek, Jakub Lazarek

Końcowa kolejność turnieju:
1. Podbeskidzie Bielsko-Biała
2. Stadion ŚLĄSKI Chorzów
3. Rekord Bielsko-Biała
4. Rozwój Katowice
5. GKS Katowice
6. Iskra Pszczyna
7. Sparta Katowice
8. Ruch Chorzów

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Szymon Furczyk, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.