Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 30 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6097

Przez Francję, Włochy i Szwajcarię dla Pszczyńskiego Hospicjum

Już w najbliższy piątek startuje UTMB - 171 km - jeden z najbardziej wymagających ultramaratonów górskich w Europie. Bieg organizowany jest w ramach Ultra-Trail du Mont-Blanc, imprezy znanej na całym świecie. Trasy poszczególnych zmagań biegną przez trzy państwa wokół najwyższej góry Europy - Mont Blanc.

Jacek Jucha pobiegnie przez Francję, Włochy i Szwa
Jacek Jucha pobiegnie przez Francję, Włochy i Szwajcarię dla Pszczyńskiego Hospicjum · fot.


W tym malowniczym, ale i wymagającym otoczeniu przyrody Jacek Jucha - prezes Carbo Asecura S.A. - podejmie próbę pokonania dystansu 171 km o łącznych przewyższeniach sięgających 10 tysięcy metrów! Jacek Jucha znany jest biegaczom w regionie, choćby dzięki organizacji Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. Teraz jednak czeka na niego dużo dłuższy dystans, a wszystko w słusznym celu!

Za każdy przebiegnięty przez Jacka Juchę kilometr na konto Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie wpłynie od Carbo Asecura 5 zł. Jest to powtórka zeszłorocznej akcji, w której dzięki hojności dobrowolnych darczyńców udało się zebrać ok. 15 zł za kilometr. Również w tym roku biegacz zachęca do wsparcia akcji i dorzucenia choćby symbolicznej złotówki.

- W motywacji pomaga mi to, że wysiłek włożony w pokonanie trasy przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich mieszkańców Pszczyny. Budowa domu hospicyjnego to kwestia niezwykle istotna społecznie i jeśli tylko mogę wykorzystać swoją pasję, jaką jest bieganie, żeby pomóc urzeczywistnić ten cel to nie stanie mi na drodze nawet Mont Blanc - śmieje się Jacek Jucha.

Kolejną biegową okazją do pomocy w budowie Domu Ojca Pio będzie Nocny Bieg po Pszczynie, który odbędzie się 13 października, a wszystkie opłaty startowe uczestników w całości zostaną przekazane na hospicjum. Również w tym wypadku w akcję angażuje się Carbo Asecura S.A., fundując wszystkim uczestnikom ubezpieczenie na czas trwania biegu.

Osoby chętne do zaangażowania się w akcję kilometrową proszone są o wysyłanie maila z deklarowaną kwotą na adres: pio@hospicjumojcapio.pless.pl, a po zakończonym biegu o wpłatę darowizny bezpośrednio na konto Hospicjum z dopiskiem "Bieg Jacka". Pobiegnijmy razem dla Pszczyny!

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA