pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 193

[Iskra Pszczyna] Orliki: Fantastyczna sobota

Zakończenie ligi MORiS w Czarkowie oraz ostatni ligowy mecz w Tychach, tak zakończyli rozgrywki w sezonie 2017/2018 zawodnicy z rocznika 2007.

Orliki: Zakończenie ligi MORiS 16.06.2018 · fot.


Komentarz trenera Ryszarda Tomanka:
"Mieliśmy fantastyczną sobotę. Najpierw w samo południe na boisku LKS Czarków odbyła się ceremonia nagrodzenia drużyn, które wzięły udział w Pszczyńskiej Lidze Orlików, a my wystąpiliśmy tam w głównej roli. W stawce 10 drużyn w rozgrywkach organizowanych przez MORIS z Pszczyny zajęliśmy 1. miejsce, wygrywając 8 meczów i remisując w jednym. Chłopcy otrzymali puchar i medale, a Szymek Reclik dodatkowo statuetkę za tytuł Króla Strzelców.

Prosto z Czarkowa pojechaliśmy do Tychów, bo tam mieliśmy do rozegrania ostatni mecz w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej Orlik, decydujący o naszej końcowej pozycji w tej Lidze. Naszym przeciwnikiem był nieskłonny do oddawania punktów na swoim boisku Grom Tychy. Było już wiadomo, że mistrzostwo jest poza naszym zasięgiem, bo zagwarantowała go sobie Siódemka Tychy, ale zwycięstwo nad Gromem dawało nam tytuł wicemistrza. Jeżeli była w nas niepewność co do wyniku tego meczu, to trwała ona tylko do pierwszego gwizdka sędziego, bo chłopcy wyszli na boisko pewni siebie, biorąc zwycięstwo i tytuł wicemistrzowski jako im bezdyskusyjnie należne. Wygrali 9-3. W rozgrywkach ligowych rozegraliśmy 11 meczów, wygrywając 9 i minimalnie przegrywając 2. Spośród wszystkich rywali zdobyliśmy najwięcej bramek, osiągając znakomitą średnią 10. bramek na jeden mecz. Taka to była sobota, taki to był sezon, taka to jest drużyna. Gratulacje chłopcy!"


Orliki: Grom Tychy - MKS Iskra Pszczyna 16.06.2018 · fot.


Grom Tychy - MKS Iskra Pszczyna 3:9
Bramki: Szymek Reclik-4, Kuba Kubica-3, Bartek Bilek i Michał Jasiński po 1

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Kuba Kubica, Michał Śnieg, Sergiusz Wesołek, Paweł Grygier, Bartek Kuśmierczyk, Kacper Treliński, Sławek Jasiński, Michał Jasiński, Szymek Reclik, Bartek Bilek

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Ryszard Tomanek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.