• 14 września 2005
  • wyświetleń: 4654

Wyniki Turnieju Koszykówki Ulicznej

IX Turniej Koszykówki Ulicznej już za nami. 10 września na pszczyńskim rynku rywalizowały drużyny w pięciu kategoriach. Znamy już wyniki w poszczególnych kategoriach. I tak w Kategorii I (rocznik 1992 i młodsi) zwyciężyła Alkaida Team z Żor w składzie: Patryk Wieszkowski, Piotr Dziewior, Mateusz Szulc, Patryk Szklarz. Miejsce drugie przypadło drużynie Zbieracze G. z Pszczyny, a jako trzecia na podium znalazła się Armia Sławosza również z Pszczyny.

Kategoria II to rocznik 1988 - 1991, gdzie rywali pokonała załoga Bij Mnie i tym sposobem zwyciężyła w składzie: Ignacy Grzanka, Wojtek Polok, Artur Oszek, Damian Winiarczuk. Tuż za nimi drużyna Prawie jak koszykarze z Rudy Śląskiej, a pozycja trzecia należy do Streetballbrothers.

W kategorii III (1988-1986) najlepszymi okazały się Meteory z Żor w składzie: Mateusz Walenty, Błażej Torebko, Kuba Cembrzyna, Paweł Sajdyk. Tuż za nimi Monstars z Tych i na trzecim zaszczytnym miejscu drużyna Tomku Kończ to z Pszczyny

Kategoria IV to kategoria Open kobiet, gdzie najlepszymi były Femme Fatale z Bielska Białej w składzie:Monika Puchała, Aleksandra Jamińska, Beata Kajman, Anna Sporysz. Miejsce drugie należy również do drużyny z Bielska a są nią Fifulki, a tuż za nimi Makrele.

Kategoria Open mężczyzn należy do drużyny Nowa Forma z Ustronia, która zwyciężyła w składzie:Bartek Siwiec, Mirosław Jesionek, Piotr Golas, Artur Zawada. Na II miejscu uplasowały się Wątróbki z Rybnika, a trzecie należy do Yno z Pszczyny.

Ponad to przyznano inne nagrody i wyróżnienia w których wyróżniono:
Najmłodsza Drużyna: Tańczące Hipopotamy (Michael Jasiek, Michał Wrona, Marlon Wrona, Wojtek Szuter),
Najmłodsza zawodniczka: Karolina Majnusz (Atomówki),
Najmłodszy zawodnik: Wojtek Szuter (Tańczące Hipopotamy)
Zwycięzca rzutu z 12 metrów: Paweł Garus,
W konkursie minutowym zwyciężyła drużyna: Wątróbki a nagroda "Fair Play" przypadła zespołowi Omka. Gratulujemy.

A.O. / pless.pl

Międzyszkolny Uczniowski Klub Koszykarski Pszczyna serdecznie dziękuje wszystkim współorganizatorom i sponsorom, którzy wspomogli organizację IX Turnieju Koszykówki Ulicznej Pszczyna 2005.

Impreza odbyła się dzięki pomocy współorganizatorów, którymi byli: Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu W Pszczynie, Ministerswo Eduakcji Narodowej i Sportu.

Patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Tomasz Tomczykiewicz.

Sponsorami imprezy były firmy: PZU Życie S.A. Oddział Okręgowy w Katowicach, GZE S.A. Vattenfall, Patentus, Kinoplex Bielsko Biała, Bugsy’s Jazz Club, MC Donald’s Pszczyna,
Aatisco Ryszard Hess, Kebab - Grill Lunch Bar w Pszczynie, Hurtownia Art. Sportowych SMJ Sport Sławomir Stasiak, HIT.

Dziękujemy również portalowi http://www.pless.pl za pomoc i rozpropagowanie informacji o turnieju na stronie internetowej. Podziękowania dla Tomka Klimczaka i Marka Smolarza za świetne fotki z turnieju.

MUKK Pszczyna
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Turniej koszykówki ulicznej" podaj