medium nr 1 w Pszczynie

• 3 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 359

Curlingowcy z Warszowic o krok od Mistrzostw Świata

W dniach 22-25 marca, w Warszawie, po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Polski Par Mieszanych, których zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Oestersund (Szwecja) w drugiej połowie kwietnia. Ewa Nogły i Kamil Stych wywalczyli srebrny medal.

Ewa Nogły, Kamil Stych, curling, Warszowice
Ewa Nogły i Kamil Stych wywalczyli srebrny medal. · fot.

W zawodach, wśród 18 zespołów z całej Polski, uczestniczyli zawodnicy gminnego klubu curlingowego - KS "Warszowice", w składzie Ewa Nogły i Konrad Stych oraz Damian Herman z Karoliną Florek z Warszawy. Ewa i Konrad w fazie grupowej pokonali pary z Krakowa i Łodzi oraz swoich starszych klubowych kolegów.

W ćwierćfinale pokonali parę Rybicka/ Dzikowski z Łodzi 6:3, w półfinale warszawską parę Chmarra/ Białas 7:5, by w finale ponownie spotkać się z łódzką parą Staszczyk/ Grzelka. Po bardzo dobrym początku ostatecznie łódzka para wygrała całe spotkanie 7:5. Niewiele brakowało aby to Ewa Nogły i Konrad Stych wygrali cały turniej i reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata.

Warto dodać, że w tym samym czasie i miejscu odbędą się również Mistrzostwa Świata 50+, na których Polskę reprezentować będzie drużyna KS Warszowice "Old Curlers".

new / pless.pl, źródło: KS Warszowice