Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 1082

Cztery medale biegaczy "pszczyńskiej Iskry" na hali i w przełajach

Kolejne cztery medale zdobyli lekkoatleci "pszczyńskiej Iskry" na hali oraz w biegach przełajowych.

Cztery medale biegaczy "pszczyńskiej Iskry" na hali i w przełajach - 03.2018 · fot.


Mimo, że sezon halowy dla juniorów już dawno się zakończył, to dopiero w marcu i lutym młodzicy i dzieci mogły rywalizować na hali w Raciborzu. Tytuł Wicemistrzyni Śląska Młodziczek w biegu na 1000m, z czasem 3,17,77 min zdobyła Zofia Kokoszka, która w kategorii młodziczek startuje dopiero od stycznia.

Także w Raciborskiej hali niecały miesiąc później rywalizowały dzieci młodsze (klasa czwarta i młodsi) oraz dzieci starsze (klasa szósta i piąta). Maksymilian Biela w kategorii dzieci młodsze zajął 10. miejsce w skoku w dal - 3,60 m oraz 8. w biegu na 60 m z czasem 9,70 s.

Marzec to już czas na kolejne zawody, tym razem przełaje. 3 marca w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych młodzików, juniorów i seniorów. Brązowe medale wywalczyli: Zofia Kokoszka w biegu na 1000 m oraz Adrian Zieleźnik w kategorii junior w biegu na 3000 m.

Ostatnią imprezą dla młodzików w biegach przełajowych były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Konopiskach (24 marca). Czwartą lokatę wywalczyła Zofia, która zadebiutowała na najdłuższym dystansie dla młodziczek - 2,5 km. Bardzo dobrze w Konopiskach zaprezentował się młodszy brat Zofii - Antoni. W biegu na 800 m wywalczył trzecie miejsce, tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych.

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Marek Biela

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA