• 29 listopada 2017
  • wyświetleń: 2017

Mikolajkowy Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych

W niedzielę, 26 listopada, w Gminnym Ośrodku Sportu, Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice zorganizowało Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych.

Turniej szachowy dzieci
Szachowy turniej dla dzieci · fot. Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice

Turniej został rozegrany na dystansie 9 rund po 10 minut na zawodnika w czterech kategoriach wiekowych:
  • Chłopcy: klasy 1 - 3
  • Chłopcy: klasy 4 - 7
  • Dziewczynki: klasy 1 - 3
  • Dziewczynki: klasy 4 - 7

Cały turniej w grupie 91 uczestników wygrał Kałkowski Igor z Katowic, drugie miejsce zajął Kotula Paweł z Marklowic, a trzecie Warchol Kamil z Gliwic.

3. Okrutna Zuzanna

Wśród dzieci ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice najlepszy wynik uzyskali: Chwastykowski Filip, Musiolik Dominik, Glucklich Michał, Foks Szymon, Gogol Paweł, Reclik Paweł, Wiktorowicz Hanna, Trzaskalik Paulina oraz Gawełczyk Wiktoria. Puchary dla najlepszych ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice odebrali: Chwastykowski Filip, Musiolik Dominik, Wiktorowicz Hanna oraz Trzaskalik Paulina.

W turnieju spośród 12 biorących udział rodzeństw, nagrodzono trzy najlepsze:
1. Łysakowski Kamil i Piot z Rybnika
2. Goszyk Bartosz i Agnieszka z Ochab
3. Podżorski Kamil i Adrian z Goleszowa.

Najmłodszych uczestników turnieju nagrodzono pamiątkowymi medalami: Mazgaj Oliwier z Chrzanowa (rocznik 2012) oraz Trzaskalik Paulina z Pawłowic (rocznik 2012).

Wszystkie dzieci startujące w zawodach otrzymały słodycze i nagrody, a najlepsi puchary i medale.

Turniej przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice.