pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 22 listopada 2017
  • wyświetleń: 1047

[ZDJĘCIA] Najmłodsi rywalizowali przy szachownicy

18 i 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Śląska dzieci do lat 7. Sala gimnastyczna wypełniła się kilkudziesięcioma małymi szachistami z całego województwa.

Najmłodsi rywalizowali przy szachownicy - 18-19.11.2017 · fot.


Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego. Marysia Kidoń, Adam Kuczmik i Kamil Kaszok mogą zaliczyć swój występ do udanych, choć z pewnością sami odczuwają niedosyt. Adaś znalazł się tuż za podium, zajął 4. miejsce. Marysia uplasowała się nieco dalej - zajęła miejsce 5. Do wskoczenia na podium i zdobycia upragnionego medalu zabrakło jednej zwycięskiej partii.

Z kolei dla Kamila Kaszoka najważniejszym celem było zdobycie doświadczenia na poważnych zawodach - jako sześciolatek ma cały rok, żeby polepszyć swoją grę. Za rok, kiedy będzie grał już z rówieśnikami, będzie zdecydowanie łatwiej. Najważniejsze jednak w całych zawodach było to, że dla dzieci trudna gra w szachy okazała się wspaniałą zabawą.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.