• 24 października 2017
  • wyświetleń: 1659

Zawody klasyfikacyjne w strzelectwie sportowym w kategorii juniorów

W minionym tygodniu od piątku do niedzieli młodziczka Emilia Śleziona i junior młodszy Artur Piech zawodnicy Sekcji strzeleckiej KBS Pszczyna i jednocześnie Koła Strzeleckiego przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej uczestniczyli w zawodach klasyfikacyjnych w kategorii juniorów.

Zawody Klasyfikacyjne w strzelectwie sportowym w kategorii juniorów - 20-22.10.2017 · fot. KBS Pszczyna

W piątek strzelali w nowej konkurencji mix w pistolecie pneumatycznym, gdzie na wynik składa się suma uzyskanych punktów zawodnika i zawodniczki. W tej nowej konkurencji w kwalifikacjach zajęli 3. miejsce z wynikiem 733 pkt., co zapewniło im finał, w którym ostatecznie zajęli 5. miejsce z wynikiem 328 pkt.

W sobotę Emilia Śleziona w kwalifikacjach w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 40 strzałów wystrzelała 367 pkt. i tym samym z 1. miejsca dostała się do finału, w którym ostatecznie zajęła 5. miejsce wynikiem 166,7 pkt. W sobotę startował także Artur Piech i w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 60 strzałów w kwalifikacjach wynikiem 543 pkt zajął 10. miejsce.

W niedzielę odbyło się drugie strzelanie, w którym Emilia Śledziona poprawiła swój rekord życiowy z soboty o 3 pkt. uzyskując 370 pkt., który zapewnił jej 1. miejsce. Tego dnia startował także Artur Piech i w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 60 strzałów z wynikiem 535 pkt zajął 16. miejsce.