pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 773

[Iskra Pszczyna] LA: Skoczek wzwyż w czołówce Mistrzostw Polski

Bardzo dobrze spisał się lekkoatleta MKS Iskra Pszczyna na odbywających się w dniach 23-24 września Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlasce.

LA: MP w Białej Podlaskiej 23.09.2017
fot.


Popularne zawody zwane potocznie Małym Memoriałem im. Janusza Kusocińskiego okazały się szczęśliwe dla jedynego reprezentanta nie tylko Pszczyny, ale również województwa śląskiego- Michała Moronia. Mimo chłodnej i wietrznej aury zajął wysoką szóstą lokatę.

Wygrał faworyt Bartosz Kowalski z LUKS Orkan Września( 193cm), przed Jakubem Hołubem z AZS UMCS Lublin(189cm). Trzecie miejsce niespodziewanie przypadło Mateuszowi Kalamarskiemu z Olimpii Grudziąc.

Michał uzyskał wynik 178 cm i chociaż jego rekord życiowy wynosi 180cm, to jednak warto zaznaczyć fakt, że lekkoatleta ten skacze wyżej niż sam mierzy. Jego wzrost bowiem wynosi 177cm.

LA: Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej 23-24.09.2017 · fot.


Łącznie reprezentacja województwa śląskiego stanowiła silną grupę ponad 60 osobową i zdobyła 7 medali( 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe).

Przed zawodnikami Iskry ostatnie zawody w Częstochowie kończące sezon letni. Początkiem października spotykamy się na podsumowaniu sezonu i przechodzimy w krótki okres roztrenowania. Po tym czasie zaczynamy pracę do przyszłorocznych startów halowych.

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.