Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 14 września 2017
  • wyświetleń: 1243

[ZDJĘCIA] KS Warszowice na 6. edycji Mazury Curling Festival

W dniach 26-31 sierpnia w Giżycku odbyła się szósta edycja Mazury Curling Festival. Pośród setki uczestników z Polski i Europy, znalazło się 12 zawodników z KS Warszowice.

KS Warszowice na 6. edycji Mazury Curling Festival - 08.2017 · fot.


Wszyscy uczestnicy przez prawie tydzień brali udział w treningach prowadzonych przez międzynarodową kadrę trenerską, w której znalazła się dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Świata węgierka Dorottya Palancsa. Polskę reprezentował trener KS Warszowice Damian Herman. Oprócz zajęć na lodzie zawodnicy mieli możliwość gry w piłkę nożną, siatkówkę, a także "ultimate frisbee" w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Wilkasach, gdzie byli zakwaterowani.

Najmłodsi, dzięki będącym na obozie opiekunom mogli pozwiedzać okolice m.in. Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie, gdzie własnoręcznie wykonali i pomalowali bombki choinkowe oraz wysłali list do Świętego Mikołaja. Po zakończeniu obozu, pozostała starsza część młodzieży przez kolejne 3 dni uczestniczyła w turnieju "Giżycko Cup".

Wśród 35 drużyn nasi zawodnicy grając w różnych drużynach zajęli następujące miejsca:
10. miejsce - Ewa Nogły
11. miejsce - Damian Herman
23. miejsce - Krzysztof Nowak
26. miejsce - Bartosz Porwisz i Dominik Szmidt
33. miejsce - Marlena Dziewirz, Klaudia Szmidt i Monika Wosińska.

Udział w zgrupowaniu dofinansowany był m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Gminy Pawłowice.

Damian Herman

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA