pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 22 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 747

[Iskra Pszczyna] I zespół: Nie powinni przegrać

Drugi mecz i druga porażka, tym razem jednak po niezłym meczu, a punkty Iskra utraciła w czwartej minucie doliczonego czasu gry grając na trudnym terenie w Kosztowach.

I zespół: Unia Kosztowy - Iskra 19.08.2017
fot.


W pierwszej części meczu więcej z gry mieli gospodarze, ale na dobrą sprawę nie zmusili Rakowskiego do większego wysiłku. Z drugiej zaś strony Iskra próbowała zagrozić Unii szybkim atakiem, lecz zaledwie dwie-trzy sytuacje skończyły się pod bramką rywala.
Dopiero w drugiej części gry mecz zrobił się bardziej otwarty. W 47 minucie ładnym uderzeniem popisał się Kopacz, ale minimalnie chybił. Po przeciwnej stronie boiska tym razem szczęśliwie bronił dwukrotnie Rakowski, a raz z pomocą przyszli mu obrońcy. Na niespełna 30 minut przed końcem meczu w krótkim okresie czasu dwukrotnie przed szansą stanął Prusek, ale raz trafił w bramkarza, a raz nie trafił w bramkę. W 69 minucie gry wprowadzony chwilę wcześniej Mąka wykorzystał błąd bramkarza, który zbyt lekko zagrał piłkę do obrońcy i z 18 metrów posłał futbolówkę do pustej bramki.

Unia ruszyła do ataku i otworzyła się szansa na szybkie kontry. Po jednej z nich w 77 minucie tuż przed linią pola karnego powalony został Zawadzki, za co obrońca miejscowych ujrzał czerwony kartonik. Rzut wolny nie przyniósł jednak drugiej bramki. Grający w osłabieniu gracze z Kosztów coraz bardziej ryzykowali i dwukrotnie Iskra mogła a nawet powinna dobić rywala, ale wychodząc w przewadze nie zdołała oddać nawet celnego strzału. Tym samy zamiast dobić rywala gracze z Pszczyny dali sobie strzelić bramkę wyrównującą. Po rzucie wolnym z prawej strony pola karnego piłka trafiła na 3 metr i choć interweniujący Grajcarek został wepchnięty z piłką do siatki sędzia gola uznał.

Iskra jednak się nie załamała i w kolejnej sytuacji mogła wyjść ponownie na prowadzenie. Szybko rozegrana piłka trafiła do Zawadzkiego, który uderzył z 12 metrów, ale trafił tylko w słupek. Kiedy wydawało się, że już nic się nie może wydarzyć w czwartej minucie doliczonego czasu gry ponownie po rzucie wolnym tym razem Rakowskiego ubiegł zawodnik gospodarzy i głową skierował piłką do siatki.

Sędzia co prawda pozwolił jeszcze rozpocząć grę od środka, ale tuż po wznowieniu zakończył mecz.

Szkoda, bo tego meczu młodzi gracze z Pszczyny nie powinni przegrać. Szansa na rehabilitację w sobotę na własnym boisku w starciu z Piastem Bieruń Nowy.

I zespół: Unia Kosztowy - MKS Iskra Pszczyna 19.08.2017 · fot.


Unia Kosztowy - MKS Iskra Pszczyna 2:1 (0:0)
bramki: 0:1 Łukasz Mąka (69.), 1:1 Michał Grajcarek (89.- samobójcza), 2:1 Iwan (90.+4.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Radosław Rakowski, Kacper Żupa, Mateusz Wrana, Piotr Noga, Kamil Komraus, Michał Prusek (86. Kamil Pustelnik), Michał Grajcarek, Kamil Gorzała, Tomasz Zawadzki, Adrian Kopacz (62. Łukasz Mąka), Tomasz Cempura.MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze