pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 11 lipca 2017
  • wyświetleń: 2228

[Iskra Pszczyna] LA: Natalia Mach na podium MPJ

Ozdobą trzeciego dnia 71 Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce rozegranych w dniach 7-9 lipca 2017 roku w Toruniu, był finałowy konkurs trójskoku juniorek.

LA: Natalia Mach - Mistrzostwa Polski 09.07.2017
fot.


Po pasjonującej walce brązowy medal z doskonałym wynikiem 12,41m w szczęśliwym w tym roku dla lekkoatletów pszczyńskiej "Iskry" Toruniu, wywalczyła niespełna osiemnastoletnia Natalia Mach.

Natalia w pierwszym dniu mistrzostw skakała w dal, gdzie zakwalifikowała się do finałowej dwunastki konkursu /5,54m/. Skok w dal potraktowaliśmy nieco ulgowo , stąd dopiero 12 miejsce w konkursie finałowym.

Drugi dzień mistrzostw to kwalifikacje trójskoku. Rozpoczynająca konkurs Natalia popisała się doskonałym skokiem 12,14m co dało jej bezpośrednią kwalifikacje do finałowej dwunastki /minimum kwalifikacyjne 11,60m/ i nowy rekord życiowy. Wygranie grupy kwalifikacyjnej oraz drugi wynik eliminacji dał spory komfort przed dalszą rywalizacją.

Konkurs finałowy w ostatnim dniu mistrzostw rozpoczął się fantastycznie dla zawodniczki pszczyńskiej "Iskry". Skacząca jako przedostatnia zawodniczka finałowego konkursu trójskoku Natalia MACH już w pierwszej próbie uzyskała wspaniały rezultat 12,41m. Wynik ten pozwolił na zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski i mocną I klasę sportową.

Natalia była jedyną reprezentantką pszczyńskiej "Iskry" na Mistrzostwach Polski Juniorów /U-20/ w Toruniu.

LA: Mistrzostwa Polski Juniorów 07-09.07.2017 · fot.


Warto dodać, że w tym roku w dniach 4-6 sierpnia odbędą się Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , gdzie kwalifikacje zdobyło kilkoro zawodników klubu MKS "Iskra" w Pszczynie:

- Jacek Majewski w biegach na 100 w i 200m
- Adrian Zieleźnik w biegu na 800m
- Emilia Kiełkowska w biegu na 100m /brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w 2017 roku właśnie z Torunia/
- męska sztafeta 4x400m w składzie: Jacek Majewski, Jakub Kita, Adrian Zieleźnik i Kamil Głąbek.

Sztafeta kwalifikację do ścisłego finału OOM czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U-18 uzyskała 24.06 br. na zawodach w Łodzi. Aktualnie legitymuje się 2 wynikiem w Polsce.

Szczęśliwy w tym roku Toruń dla pszczyńskich lekkoatletek po brązowym medalu w biegu na 60m juniorek młodszych Emilii Kiełkowskiej przyniósł kolejny krążek tego samego koloru dla Natalii Mach!

No cóż, dziewczyny z Iskry lubią brąz...

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.