Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 4 lipca 2017
  • 16 lipca 2017
  • wyświetleń: 3135

Biegacze z RUNTEAM - Pawłowice w obliczu nowego wyzwania

Za nami:

Działająca na terenie gminy Pawłowice grupa biegowa Runteam Pawłowice, aktywnie uczestnicząca w różnych imprezach biegowych, 16 lipca pobiegnie w I Sztafecie Papieskiej Pawłowice-Wadowice.

Pomysł zorganizowania sztafety zrodził się w głowie Damiana Foksa. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa grupy Runteam Pawłowice, która liczy na powodzenie biegu i organizację kolejnych edycji.

Sztafeta wystartuje 16 lipca o godz. 8.00 spod Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach. Trasa biegu będzie wiodła ulicą Wodzisławską, Żorską, Szymanowskiego, Chopina, Katowicką, Dworcową, Męczenników Oświęcimskich i dalej drogą 933 w kierunku Brzeszcz.

W sztafecie pobiegnie 21 biegaczy w większości z grupy biegowej Runteam Pawłowice, a także zaprzyjaźnieni sportowcy.

Łącznie uczestnicy sztafety będą mieli do pokonania 72 km. Cała trasa biegu została podzielona na 14 etapów, z których każdy będzie liczył ok. 5 km. Trzyosobowe grupy biegaczy będą dwukrotnie pokonywać 5 km odcinek, a ostatni etap biegu, czyli 2 km sportowcy przemierzą wspólnie. Biegaczom towarzyszyć będą radiowozy policyjne oraz dwóch ratowników medycznych z Medic Dar. Po dotarciu na wadowicki rynek uczestnicy sztafety złożą wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.

Bieg odbywać się będzie przy normalnych warunkach ruchu drogowego, dlatego za wszelkie utrudnienia na trasie organizatorzy przepraszają.
Za wyrozumiałość użytkowników ruchu oraz doping i wsparcie na trasie dziękują organizatorzy, oraz biegacze RUNTEAM Pawłowice.

logo sztafeta papieska

kk / pless.pl, źródło: GOK Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA