medium nr 1 w Pszczynie

• 23 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1358

Strażacy z Pszczyny na podium Mistrzostw Śląska w pływaniu

20 czerwca na obiekcie kąpieliska krytego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bytom odbyły się jubileuszowe XV Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP w pływaniu. Organizatorami zawodów byli: Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, Komenda Miejska PSP w Bytomiu, Urząd Miejski w Bytomiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Bytom.

Strażacy z Pszczyny na podium Mistrzostw Śląska w pływaniu - 20.06.2017 · fot.

Zawody rozegrano w trzech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 4x50 m.

Komendę Powiatową PSP w Pszczynie reprezentowali: st.sekc. Michał Szczepankiewicz, st. sekc. Dawid Kuglarz, st. sekc. Roland Gamża, sekc. Marek Pipans, str. Kamil Rabaszowski

Reprezentacja Komendy zdobyła II miejsce w sztafecie 4x50m. Sekc. Marek Pipans zajął III miejsce w konkurencji w stylu dowolnym na dystansie 50m oraz III miejsce w konkurencji w stylu grzbietowym na tym samym dystansie, co łącznie z innymi osiągniętymi wynikami pozwoliło mu na uplasowanie się na III pozycji w klasyfikacji generalnej wśród najlepszych zawodników mistrzostw.

Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani nagrodami, dyplomami, pucharami oraz pamiątkowymi medalami, które wręczali Śląski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Jacek Kleszczewski, Komendant Miejski PSP w Bytomiu bryg. Mirosław Synowiec oraz Zastępca Prezydenta Bytomia Pan Robert Dederko.