pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 16 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1331

Zakończenie sezonu PALP - mistrzostwo dla "Ełka Team"

Dobiegły końca rozgrywki Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w sezonie 2016/2017. W środę, 14 czerwca w Ośrodku nad Dokawą w Pszczynie nastąpiło oficjalne zakończenie.

Zakończenie sezonu PALP · fot.


W sezonie 2016/2017 do PALP-u zgłosiło się 28 drużyn, które występowały na trzech szczeblach rozgrywkowych: w I lidze - 11 zespołów, II - 10 i III - 7. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej. Wiosną 22 drużyny zgłosiły się do Pucharu Ligi i rywalizowały o to trofeum. Wszystkie mecze ligowe i pucharowe zostały rozegrane na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Pierwsze trofeum rozgrywek zdobył ubiegłoroczny mistrz, czyli Enigma Czechowice-Dziedzice. Był to Superpuchar. Mecz o to trofeum rozgrywany jest pomiędzy Mistrzem PALP-u a zdobywcą Pucharu Ligi poprzedniego sezonu. Spotkanie to jest rozgrywane w kolejnym sezonie w ramach rozgrywek ligowych. Choć zespół z Czechowic-Dziedzic liczył się w walce o medale, to jednak sukcesu sprzed roku nie było sposób powtórzyć. Ostatecznie Superpuchar będzie jedynym trofeum dla Enigmy, która w lidze uplasowała się na 5. miejscu, zaś w PL odpadła już w pierwszej rundzie.

Vein Jankowice - Mistrz II ligi PALP · fot.


Tegorocznym Mistrzem PALP została pszczyńska ekipa Ełka Team. Już po rundzie jesiennej pszczynianie zgłaszali aspiracje do tego tytułu, ale udana runda rewanżowa sprawiła, że już na dwie kolejki przed końcem sezonu zespół "Ełka" mogła się cieszyć z mistrzostwa. Dla tego zespołu jest to pierwsze mistrzostwo w erze "orlikowego" PALP-u. W pierwszej dekadzie XX wieku "Ełka" zdobyła sześć mistrzostw rozgrywanych na boiskach asfaltowych i trawiastych PALF i PALP. Na podium I ligi znalazły się jeszcze: Alma Miedźna i ATS Jakub Pszczyna.

Mistrzostwo II ligi PALP wywalczył Vein Jankowice. Od czasów "orlikowego" PALP-u zespół ten cały czas występował na poziomie II ligi. Przez wiele lat należał do jej czołówki, ale dopiero teraz jankowiczanie odnieśli taki sukces. Za plecami Vein'u, ale na miejscach medalowych sezon kończą: Profi M Tec i Cadi-Car.

Japi-Bud Piasek - Mistrz III ligi PALP · fot.


III liga od początku przebiegała pod dyktando dwóch zespołów: Japi-Budu Piasek i Chałtameki Wola. To jednak Japi-Bud zakończył sezon mistrzostwem i to z siedmiopunktową przewagą nad beniaminkiem. "Budowlańcy" mają jeszcze jeden powód do zadowolenia - sezon kończą bez porażki na koncie, z 16-oma zwycięstwami i dwoma remisami.

Wiosną rozgrywano również Puchar Ligi. Po rozegraniu czterech rund, w których odbyło się 40 meczów do finału dotarły: Cadi-Car Pszczyna i Alma Miedźna. "Samochodziarze" w rundzie rewanżowej w II lidze zapracowali na tytuł "Rycerzy wiosny", co zaowocowało 3. miejscem. Alma w tym roku osiągnęła z kolei swój najlepszy wynik w PALP-ie - wicemistrzostwo i była obrońcą Pucharu Ligi. I do swojej galerii dołoży również tegoroczny Puchar Ligi. W finale Alma wygrała 6:3 z Cadi-Carem.

Alma Miedźna - Zdobywca Pucharu Ligi PALP · fot.


Pszczyńska Amatorska Liga Piłkarska organizowana jest przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Enigma Czechowice-Dziedzice - Zdobywca Superpucharu PALP · fot.


Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5a

tel. 32 210 55 00

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA

Komentarze