Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 2 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1890

[ZDJĘCIA] Projekt 4CloserTies w Kobiórze

Wpisany w obchody Dni Kobióra ostatni weekend maja wypełnił bogaty program projektu 4CloserTies (Dla Bliższych Więzi) realizowanego w ramach międzynarodowej współpracy z miastami partnerskimi Sajoszenpeter, Dobsiny i Sternberka, w którym wzięło udział ponad 300 osób.

Projekt 4CloserTies w Kobiórze - 05.2017 · fot.


Najważniejszym elementem tego wydarzenia była sportowa rywalizacja. W trakcie XVI Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży, której organizacja przypada nam co 4 lata, uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje siły w lekkoatletyce, w rozgrywkach szachowych, pokonując kolejne przeszkody na ściance wspinaczkowej, w turniejach tenisa stołowego, siatkówki, piłki nożnej. Natomiast nieco starsi, lecz pełni wigoru dojrzali panowie, konkurowali podczas Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Miast Partnerskich "Old Boys". Najlepsi zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Najważniejsze jednak było samo podjęcie rywalizacji, a także możliwość spotkania ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.

Ale nie tylko sportowe zmagania miały tu miejsce. Artyści z zaprzyjaźnionych miast wzięli udział w plenerze malarsko - fotograficznym, którego zwieńczeniem był zorganizowany na zakończenie wernisaż. Tematami, które miały zainspirować uczestników był kobiórski Kościół, pejzaż i sama spartakiada.

Realizowany w naszej gminie projekt miał swój finał na biesiadzie, gdzie bawili się wspólnie jego uczestnicy i mieszkańcy Kobióra.

Miniony weekend, tak bogaty w wydarzenia, pokazał, że aktywność na każdym polu może dawać wiele satysfakcji w postaci osiągania konkretnych rezultatów, ale też, co może i ważniejsze, daje możliwość spotkania i nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Jest też doskonałym antidotum na wszelkie pokusy związane z używkami, co podkreślił w czasie swojej konferencji pan Musiatowicz.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA