Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 18 maja 2017
  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 50945

[WIDEO, ZDJĘCIA] Około tysiąca osób na starcie Biegu Pszczyńskiego

To już tradycja, że biegowi ulicznemu, który odbywa się w Pszczynie towarzyszą upały. Tak było i w tym roku. Wydaje się jednak, że nikomu to nie przeszkadza. Na mecie Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza zameldowało się 951 zawodników.VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - start do biegu głównego cz. 1 - 04.06.2017 r. · fot.


Zawodnicy mieli do pokonania równe 10 km. Od początku długość trasy pozostaje bez zmian. To m.in. zasługa Jacka Juchy, prezesa firmy Carbo Asecura, który jest pomysłodawcą imprezy. Główna idea, jaka przyświeca zawodom to promocja biegania i zdrowego trybu życia, a dystans 10 km mogą pokonać amatorzy, którzy w dość krótkim czasie potrafią przygotować się do startu.

VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - start do biegu głównego cz. 2 - 04.06.2017 r. · fot.


VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - na trasie - 04.06.2017 r. · fot.


Przed startem zawodnicy rozgrzewali się na płycie rynku. Wspólne zajęcia poprowadziła grupa SPOT Pszczyna. Na trasie biegu widoczni byli kibice. Kolejny rok z rzędu mieszkańcy wyszli naprzeciw zawodnikom. W wielu miejscach uruchomiono dodatkowe punkty zaopatrzenia w wodę. Ogrodowe węże, rozpylacze, wiadra z wodą pozwalały się ochłodzić. W tych trudnych warunkach przynosiły ulgę.

VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - meta biegu głównego cz. 1 - 04.06.2017 r. · fot.


VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - meta biegu głównego cz. 2 - 04.06.2017 r. · fot.


- To nie pierwszy bieg rozgrywany na pszczyńskich ulicach. Obserwujemy, że kibice coraz chętniej wspierają zawodników. Tworzą specjalne punkty. Od uczestników biegu wiem, że wsparcie jest niezwykle potrzebne - powiedział po zawodach burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - sztafeta drużyn samorządowców i przedsiębiorców - 04.06.2017 r. · fot.


VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - dekoracje zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych i zawodowych w biegu głównym - 04.06.2017 r. · fot.


Biegacze wystartowali równo w południe. Start odbył się na rynku tuż przy Urzędzie Miejskim. Potem udali się w kierunku" ul. Wojska Polskiego - ul. Żorska (935) do Pokazowej Zagrody Żubrów - aleja parkowa do skrzyżowania ulic: Sznelowiec, Cieszyńska (939), ul. Piękna - ul. Srebrna - ul. Bratnia - ul. Grzebłowiec - ul. Marii Curie Skłodowskiej - Księżycowa - ul. Ogrodowa - ul. Słoneczna - ul. Dobrawy - deptak i zejście podziemne pod DW933 (ul. Bielska) - ul. Bednorza - ul. Jagiełły - ul. Korfantego - przez rondo - ul. Kościuszki do ronda (nawrót) - ul. Kosciuszki - ul. Bogedaina - ul. Kopernika - ul. Chrobrego - ul. Warowna - ul. Wojska Polskiego - Rynek - ul. Piastowska - ul. Piwowarska - ul. Tkacka - Aleje Parkowe. Po przebiegnięciu 10 kilometrów meta czekała tuż przy Zamku.

VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - biegi dzieci i młodzieży w kategorii chłopców - 04.06.2017 r. · fot.


VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - biegi dzieci i młodzieży w kategorii dziewcząt - 04.06.2017 r. · fot.


- Na dużą uwagę zasługują biegi towarzyszące. W tym roku w biegach juniorskich wzięło udział prawie siedemset osób. Priorytetem dla nas jest promocja sportu wśród najmłodszych. Zainteresowanie jest olbrzymie, a my natomiast zrobimy wszystko, żeby je utrzymać - komentuje Jacek Jucha.

VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - rozgrzewka biegaczy poprowadzona na pszczyńskim rynku przez SPOT Fitness - 04.06.2017 r. · fot.


VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - 4.06.2017 · fot.


Najlepszy wynik w klasyfikacji ogólnej osiągnął Marcin Ciepłak z Rybnika. Zwycięzca pokonał dystans w czasie 32 minut i 33 sekund. Tuż za nim uplasował się Szymon Ostrowski z Pielgrzymowic. Na najniższym stopniu podium stanął Oleksii Rybalchenko z Charkowa. Pełna klasyfikacja jest dostępna na stronie biegpszczynski.pl/wyniki/klasyfikacja-ogolna/

VI Carbo Asecura Bieg Pszczyński - 4.06.2017 · fot.


Warto również wspomnieć, że w tym roku biegacze pobiegli dla Karolinki ze Studzienic. W 2011 roku u Karolinki rozpoznano guza miednicy. Od tego czasu dziewczynka dzielnie walczy z chorobą, aby mogła być zdrowa, niezbędne jest kosztowne leczenie. Dzięki Fundacji PKO oraz zbiórce zorganizowanej w dniu biegu przez Śląsko Małopolskie Stowarzyszenie Ubezpieczonych można było wesprzeć Karolinkę.

new, ups, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA