• 29 marca 2017
  • wyświetleń: 1376

[Iskra Pszczyna] II zespół: Ruszyli z wiatrem

Od wyjazdowej wygranej w Gardawicach wiosenną rundę rozpoczęli zawodnicy drużyny rezerw. Gospodarze pokazali pazur w pierwszych 45 minutach. W drugiej odsłonie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili młodzi gracze z Pszczyny.

II zespół: LKS Gardawice - Iskra 25.03.2017

Zespół z Gardawic mecz rozpoczął od mocnego uderzenia. Już w 4 minucie gry uderzenie na bramkę pszczynian zatrzymało się na słupku. kilka chwil później po rzucie wolnym i zamieszaniu pod bramką gospodarzy z pięciu metrów wprost w bramkarza trafił Rakowski.

Na pierwsze wiosenne trafienie trzeba było poczekać do 19 minuty gry. Wówczas lewą stroną boiska przedarł się Rakowski i dograł w pole karne do Komrausa, który spokojnie opanował piłkę i w sytuacji sam na sam umieścił ją obok lewego słupka.

Niezrażeni tym faktem gardawiczanie niespełna sześć minut później doprowadzili do wyrównania. Dalekie wybicie piłki trafiło do najbardziej doświadczonego na boisku Rafała Łacha, który przyjął futbolówkę i mając przed sobą już tylko Niesytę uderzył z 16 metrów nie do obrony.

Chwilę później LKS mógł już nawet prowadzić. niezdecydowanie pszczyńskich defensorów sprawiło, że uderzenie z linii pola karnego zatrzymało się po raz drugi na słupku.

Po przerwie role się odwróciły. teraz to Iskra grała z wiatrem. W 58 minucie rzut wolny z własnej połowy wykonywał Piech, który dostrzegł źle ustawionego bramkarza i uderzył bezpośrednio na bramkę czym całkowicie zaskoczył stróża gardawickiej twierdzy i goście byli na prowadzeniu.

Dziesięć minut później niezbyt mocno, ale za to precyzyjnie sprzed linii szesnastego metra uderzył Operchalski i piłka po raz trzeci wpadła do bramki.

Wynik meczu ustalił w ostatniej akcji meczu Pisarek, który po indywidualnej akcji wpadł z lewej strony w pole karne i nieco szczęśliwie umieścił piłkę w siatce tuż obok dalszego słupka.

II zespół: LKS Gardawice - MKS Iskra II Pszczyna 25.03.2017 · fot. Andzejek

LKS Gardawice - MKS Iskra II Pszczyna 1:4 (1:1)
bramki: 0:1 Kamil Komraus (19.), 1:1 Rafał Łach (26.), 1:2 Jarosław Piech (58.), 1:3 Radosław Operchalski (68.), 1:4 Bartosz Pisarek (90.+2.)