Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 21 lutego 2017
  • wyświetleń: 1764

ULKTS Pszczyna jest na półmetku rozgrywek ligowych

ULKTS Pszczyna jest na półmetku rozgrywek ligowych. Klub uczestniczy w rozgrywkach na trzech poziomach: II Ligi Kobiet, III Ligi Męskiej oraz Ligi Okręgowej.

ULKTS
ULKTS Pszczyna jest na półmetku rozgrywek ligowych · fot.


W okresie od września do stycznia nasze drużyny rozegrały w sumie 45 meczy ligowych, poza tym dziewczyny grają w I Lidze Juniorek oraz drużyna uczestniczy w Bielskiej Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, w której właśnie wywalczyła awans do I Ligi, do tego wszystkiego dochodzą rozgrywki indywidualne na szczeblu wojewódzkim (WTK) oraz ogólnokrajowym (GPP).

II Liga Kobiet ( Kukla Sabina, Friebe Dominika, Ryguła Magdalena, Krawczyk Kinga, Kłapyta Zofia)

Po pierwszej rundzie jest niedosyt, kilka meczy mogło się zakończyć na naszą korzyść, no ale sport jest nie przewidywalny, jesteśmy na przed ostatnim miejscu i znów walczymy o utrzymanie. Pozytywne jest to że mecze są wyrównane i zacięte, nie raz omawiamy mecze podsumowując że nie wiele brakło, teraz mamy szansę bo w drugiej rundzie są drużyny na podobnym poziomie, i walczymy o punkty.

Rozegrane zostały już dwa mecze drugiej rundy, 10 lutego w piątek dziewczęta zagrały bardzo dobry mecz z drużyną AKS Mikołów wygrywając 6/4, natomiast w ubiegły piątek również zacięty mecz z UKS Huragan Sosnowiec zakończył się nie korzystnie dla nas wynikiem 4/6.

III Liga Męska ( Puda Piotr, Suchodolski Paweł, Lewczak Krzysztof, Suchodolski Zbigniew, Friebe Janusz)

Pierwsza runda niestety bez szału, poziom III Ligi mocny, nasza drużyna złożona w połowie z amatorów niestety jest za słaba, chociaż były mecze bardzo dobre, wyrównane ale brakuje jeszcze ogrania na tym szczeblu. Jesteśmy na dole tabeli, przed drużyną trudne zadanie, runda rewanżowa bardzo ważna, ale nie będzie łatwo zdobyć punkty.

IV Liga Okręgowa (Walencik Jan, Baborski Andrzej, Rus Jacek, Wigłasz Piotr, Rizzardi Tempini Maurizzio, Janosz Wojciech, Tomasz Żmij)

Na tym poziomie jest już lepiej, drużyna wygrała kilka meczy, jest na dziewiątej pozycji w lidze, nie obyło się bez wpadek, takie tez były, ale były również mecze bardzo dobre, w rundzie rewanżowej spokojnie powalczymy o dwa, trzy oczka wyżej. Z LKS 45 Bujaków przegraliśmy 4/6, z PKS Olimpijczyk Gilowice 2/8 (w pierwszej rundzie mieliśmy z tymi drużynami remis). Mecze rozgrywane są w Zespole Szkól nr1 w Pszczynie w czwartki i piątki w godz. 18.00-20.00.

Janusz Friebe / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA