pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 15 lutego 2017
  • wyświetleń: 1439

[Iskra Pszczyna] LA: Emilia Kiełkowska z brązem

W dniach 11-13 lutego w Toruniu odbywały sie Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-18 i U-20 w Lekkiej Atletyce.
W zawodach tych wystartowała grupa lekkoatletów pszczyńskiej Iskry. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie osiągając czołowe miejsca i bijąc rekordy życiowe.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów 11-13.02.2017
fot.


Już na wstępie przeżyliśmy nie lada emocje, oglądając występ niespełna 16-letniej Emilii Kiełkowskiej oraz jej koleżanki Kasi Krasoń. Już w biegu eliminacyjnym stawka czołowych zawodniczek była niezwykle wyrównana, wynik eliminacji 7,91s to 5 wynik kwalifikacji i awans do ścisłego finału.
Bieg finałowy to juz prawdziwy horror, 3 zawodniczki są bardzo blisko siebie, Emilia bije rekord życiowy 7,88s jednocześnie pokonuje o 0,002s Julię Polak aktualną Mistrzynie Polski Młodziczek ze Słubic i zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek U-18 już w pierwszym roku juniorki młodszej.
Przed nią tylko dwie utytułowane starsze koleżanki Magda Stefanowicz i Justyna Sitek.
Warto dodać, że jej klubowa koleżanka Kasia Krasoń w eliminacjach także zdecydowanie poprawiła rekord życiowy 8,16s (poprzednio 8,26s) i awansuje do finału B, ostatecznie zajmując w nim 8 miejsce.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu 11-13 lutego 2017 · fot.


W kategorii U-18 wystąpił także nasz lider Jacek Majewski. Niestety po znakomitym występie w Ostrawie na Mistrzostwach Śląska gdzie Jacek uzyskał znakomite 7,08s na 60m oraz 22,68s na 200m, pojawił sie uraz, z którym zmagał się w ciągu ostatniego tygodnia, co uniemożliwiło normalny trening.

Zdecydowaliśmy sie biegać na 200m, gdzie Jacek był liderem (najlepszy wynik w Polsce przed Mistrzostwami w swojej kategorii). Presja lidera, dyskusyjna formuła awansu, czy dolegliwości zdrowotne spowodowały że mimo rekordu życiowego (22,65s w eliminacjach) Jacek ostatecznie w biegu finałowym zajął najgorsze dla zawodnika, ale najlepsze z dotychczasowych jego osiągnięć 4 miejsce w Polsce.

W biegu na 1000m juniorów młodszych jak zwykle świetnym finiszem popisał się nasz Mistrz Śląska z Ostrawy Adrian Zieleźnik, który poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy o blisko 2s , obecnie wynosi on 2'36,51s i ostatecznie zajął wysokie 5 miejsce w Mistrzostwach Polski U-18.

Dużych emocji dostarczyła nam także nasza jedyna juniorka Natalia Mach.
17- letnia Natalka starowała w trójskoku, dwie pierwsze próby były spalone, ale w trzeciej próbie pofrunęła na rekordową odległość 12,03m. Chociaż tym wynikiem została sklasyfikowana na 5 miejscu , to na uwagę zasługuje fakt uzyskania wyniku na poziomie I klasy sportowej.

Warto dodać, że tak daleko w trójskoku nie skakała jeszcze żadna pszczynianka.

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.