Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 1 lutego 2017
  • wyświetleń: 2907

Czwarte miejsce MUKK Henryk Kania Pszczyna w rozgrywkach juniorów

MUKK Henryk Kania Pszczyna zajął 4 miejsce w rozgrywkach juniorów starszych MU20 na Ślasku. Jest to niewątpliwie duży sukces klubu, drużyny i indywidualnie każdego z graczy. Nasi zawodnicy dwukrotnie wygrywali z drużynami z Czeladzi i Rudy Śląskiej, a w rywalizacji na własnym parkiecie z MOSMem Tychy przegrali jedynie 3 punktami. Porażki z ekipami z Katowic i Dąbrowy Górniczej wstydu nie przynoszą bowiem MUKK grał w tych meczach bardzo ambitnie, a przeciwnicy szykują się przecież do zawodów centralnych, w których główną premią jest tytuł mistrza Polski.

GŁÓWNY SPONSOR: ZM Henryk Kania S.A. - www.zmkania.pl

Zespół MUKK Henryk Kania


Do szerokiej gamy produktów Zakładów Mięsnych Hanryk Kania S.A. dołożyliśmy jeszcze jeden MUKK Henryk Kania Pszczyna. Może nie jest on jeszcze tak dobry jak te w ofercie głównego sponsora ale... Nikt w pierwszym roku startu w tych rozgrywkach nie oczekiwał sukcesów, ale one jednak się wydarzyły.

Zespół MUKK Henryk Kania
Sponsor zespołu MUKK Henryk Kania


Od pierwszej kolejki na czele listy najlepszych strzelców usadowiła się dwójka naszych graczy Oskar Sot (wypożyczony z MKKSu Rybnik) i Oskar Janicki, którzy do końca nie zwolnili tempa i zachowali dwie czołowe pozycje z wynikami 224 i 207 pkt.

Zespół MUKK Henryk Kania
Logo zespołu MUKK Henryk Kania


MUKKi zajęły 4 miejsce. co dało również awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, jednak zarząd klubu postanowił o rezygnacji z udziału w tej imprezie ze względu na sytuację organizacyjno - szkoleniową.

Liga juniorów MU20 to przedsionek dorosłej koszykówki. To tam trenerzy szukają graczy do wyższych lig. Skoro wypadliśmy w niej nieźle to znaczy, że możemy spodziewać się drużyny w 3 lidze? W MUKKu zaczynają się nad tym poważnie zastanawiać. O wszystkim zadecydują najbliższe miesiące. O budowaniu po raz pierwszy w naszym mieście drużyny seniorów poinformujemy na łamach pless pl.

Witold Brauntsch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA