Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 1 grudnia 2016
  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5972

[ZDJĘCIA] "Krzyżowicko Dycha" - bieg na 10 kilometrów w Krzyżowicach

Setka zawodników pojawiła się na linii startu biegu Krzyżowicko Dycha zorganizowanego w ramach obchodów 15-lecia Gminnego Ośrodka Sportu.

"Krzyżowicko Dycha" - bieg na 10 kilometrów w Krzyżowicach - 2.04.2017 · fot.


Trasa biegu na 10 km, który odbył się w minioną niedzielę, 2 kwietnia, prowadziła malowniczymi drogami sołectwa Krzyżowice. Dla zawodników widoki były mniej istotne niż sama trasa, a ta nie należała do najłatwiejszych. Bieg w górę i w dół eksploatował mięśnie, a słoneczna, niemal letnia pogoda, jakiej trudno było się spodziewać na początku kwietnia, nie ułatwiała zadania. Sygnał do startu dał wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel. On również, razem z dyrektorką GOS Bożeną Wróbel, witał na mecie zawodników, dekorując ich pamiątkowym medalem.

Najszybciej dystans 10 km pokonał Włoch Roberto Dimiccoli. Na miejsce przybiegł po 32 minutach i 18 sekundach. Drugie i trzecie miejsce zajęli Bartosz Karoń i Adrian Wojtach z KS Olkusz. Wśród kobiet najlepsza była Paulina Szpilowska, również reprezentująca KS Olkusz, z czasem 42 minuty i 15 sekund. W czołówce kobiet znalazła się również Bożena Lerch z sekcji Runteam Pawłowice, zajmując trzecie miejsce wśród kobiet, tuż za Dagmarą Dziuk z Jastrzębia-Zdroju. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne o wartości odpowiednio 250 zł, 150 zł i 100 zł oraz szklane statuetki, które wręczali wójt oraz Agnieszka Moskwa-Sołtysik - przedstawicielka firmy Carbo Asecura S.A. - sponsora nagród.

"Krzyżowicko Dycha" - bieg na 10 kilometrów w Krzyżowicach - 2.04.2017
"Krzyżowicko Dycha" - bieg na 10 kilometrów w Krzyżowicach - 2.04.2017 · fot.


Dla zawodników bieg był okazją do sportowych zmagań, a dla widzów - szansą na miłe spędzenie popołudnia w towarzystwie tancerek z KS Active i piosenek wykonywanych przez Martynę Materę oraz prowadzącego imprezę Andrzeja Potępę. Biuro zawodów i główne miejsce imprezy zlokalizowano przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach. Dużą atrakcją było stanowisko przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Samochód do symulacji dachowania oraz symulatory jazdy motorem i samochodem cieszyły się zainteresowaniem młodszych i starszych uczestników imprezy.

Swoją obecność zaznaczył również klub sportowy Jastrzębski Węgiel, a miejscowy dom przyjęć Kaskada własnoręcznie upieczonym kołaczem. Na zakończenie Bożena Wróbel, dyrektorka GOS, dziękując wszystkim za przybycie, zapowiedziała kolejne edycje biegu na 10 km, które będą organizowane w poszczególnych sołectwach.

"Krzyżowicko Dycha" - bieg na 10 kilometrów w Krzyżowicach - 2.04.2017
"Krzyżowicko Dycha" - bieg na 10 kilometrów w Krzyżowicach - 2.04.2017 · fot.


Wyniki zawodów można sprawdzić tutaj: www.pulsarsport.pl.

43-250 Pawłowice
ul. Szkolna 1b

tel. 032 4724215

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA