pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 18 września 2016
  • wyświetleń: 5898

Pszczynianin mistrzem Polski w Maratonie MTB w kategorii Masters I

11 września w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Pierwsze miejsce w kategorii Masters I zdobył pszczynianin, Jarosław Hałas.

fot. Jarosław Hałas
Jarosław Hałas · fot.


Wyścig odbył się w ramach serii Bike Maraton i zaliczany była także do europejskiej serii UCI MTB Marathon Series. Na starcie, oprócz czołowych polskich zawodników, stanęli także zawodnicy z wielu europejskich krajów, m.in. Belgii, Holandii, Niemiec. W klasyfikacji UCI Marathon wystartowało około 200 zawodników (głównie z licencjami elity), natomiast w ogólnej klasyfikacji BM na trzech dystansach ponad 1300 zawodników. Rywalizacja na zasadniczym dystansie była bardzo zacięta.

Ostatecznie wyścig wygrał Belg Sebastien Carabin, przed zawodnikami JBG-2 Professional MTB Team - Adrianem Brzózką i Antonem Sintsovem (12 zawodnik IO w Rio) oraz Bartoszem Janowskim z drużyny Romet Racing Team. To właśnie wyścig na długim dystansie liczącym 87km z sumą przewyższeń 2800 m był areną zmagań o koszulki Mistrzów Polski w kategorii Elity, Masters i Cyklosport. Koszulkę Mistrza Polski założył Adrian Brzózka, a oprócz Bartosza Janowskiego na podium stanął także Karol Rożek.

Do walki o koszulkę Mistrza Polski w kategorii amatorów z licencją PZKol (tzw. Masters) stanął także zawodnik z Pszczyny - Jarosław Hałas, który ukończył wyścig na 23 pozycji open.

- Mistrzostwa Polski w maratonie MTB i wyścig w Jeleniej Górze był dla mnie pierwszym startem MTB po 3 miesiącach startów na szosie. Mając w pamięci poprzednie MP XCM, w których brałem udział - w Książu w 2009 roku, oczekiwałem podobnie trudnej i wymagającej trasy. Nie zawiodłem się - podkreśla Jarosław Hałas. - W zasadzie nie jechałem na ten wyścig z jakąś wielką wewnętrzną presją, choć byłem nastawiony na walkę o "pudło". 87 km i 2,8km przewyższenia zapowiadało nie lada wyzwanie. Jak się okazało na trasie, było jeszcze ciężej. Po koszulkę MP w kategorii Masters odjechałem na ostatnim podjeździe 3 km przed metą, ale i tak po przekroczeniu mety w zasadzie hamowałem swoją radość. Powiedziałem, że uwierzę, jak tą koszulkę założę - dodaje. - Kiedyś jeden z bardzo doświadczonych w kolarstwie kolegów powiedział, że najtrudniej zdobyć pierwszą koszulkę. Mam nadzieję, że to prawda, gdyż po cichu planuję powalczyć o koszulkę w odmianie cross country XCO - zaznacza Jarosław Hałas.

ab, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.