Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 29 sierpnia 2016
  • 31 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2333

Bieg Pawłowicki za nami - wyniki niedzielnych zawodów

Zawody dla dzieci, bieg na 5 km w pełnym słońcu dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat oraz sztafeta firm i przedstawicieli organizacji samorządowych to bilans drugiego już Biegu Pawłowickiego, jaki odbył się w niedzielę, 28 sierpnia, w parku w centrum Pawłowic.Impreza miała charakter piknikowy, dlatego wzięli w niej udział nie tylko zawodnicy i kibice, ale również mieszkańcy i goście, którym podobał się pomysł spędzenia czasu wśród parkowej zieleni. Pogoda dopisała, dlatego trudno było nie doceniać cienia, jaki dawały drzewa.

Bieg Dzieci i Młodzieży rozpoczął się kwadrans po południu, a trasa wiodła parkowymi alejkami. Chętnych było więcej niż zaplanowano. Organizator biegu oraz sponsor medali i koszulek Carbo Asecura s.a. przygotował 200 medali, w tym 20 sztuk dodatkowych, jednak chętnych było znacznie więcej. Młodzi zawodnicy nie rezygnowali ze współzawodnictwa, mimo braku pakietów startowych. Najmłodsi zawodnicy (a niektórzy mieli niespełna półtora roku) podczas biegu trzymali za rękę rodziców. Na wyczerpanych zawodników czekały pączki ufundowane przez piekarnię TAD Tadeusza Pisarka z Pawłowic oraz kosze z owocami ufundowanymi przez Sklep Rolno -Spożywczy Małgorzaty Werner Szymanel z Pawłowic. Restauracja SMAK REGIONU dla ochłody przywiozła lody śmietankowe.

Bieg Dzieci i Młodzieży

Dziewczynki
Rocznik 2010 i młodsze
I - Dominika Wizner
II - Maja Grelowska
III - Agata Porwisz

Rocznik 2009 - 2007
I - Oliwia Porwolik
II - Karolina Dąbrowska
III - Agata Koch

Rocznik 2006 - 2004
I - Bernadeta Porwolik
II - Roksana Pastuszek
III - Julia Popiołek

Rocznik 2003 - 2000
I - Dominika Szulik
II - Weronika Szurgot
III - Antonia Michalak

Chłopcy
Rocznik 2010 i młodsi
I - Rafał Dąbrowski
II - Jakub Porębski
III - Jacek Tokarczyk

Rocznik 2009 - 2007
I - Dawid Stencel
II - Jakub Nowak
III - Szymon Porwisz

Rocznik 2006 - 2004
I - Łukasz Stanieczko
II - Szymon Kurasiewicz
III - Piotr Wala

Rocznik 2003 - 2000
I - Nikodem Bolek
II - Łukasz Porwolik
III - Sebastian Pustelnik

Bieg na 5 km rozpoczął się o 13.00. Wcześniej można było skorzystać z rozgrzewki poprowadzonej przez Bożenę Krosny z Klubu Sportowego Alpino. Ostatecznie na linii mety znalazło się 227 zawodników. Najlepszy okazał się mieszkaniec naszej gminy - Szymon Ostrowski z Pielgrzymowic, który przebiegł dystans w 16 minut i 23 sekundy! Na mecie zawodników witały dziewczyny z Klubu Sportowego ACTIVE, a medale wręczali: wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, dyrektorka Gminnego Ośrodka Sportu Bożena Wróbel oraz gość specjalny - Jarosław Domin - prezes firmy JAS -FBG S.A., która była sponsorem strategicznym biegu. Dlatego właśnie na koszulkach biegaczy pojawiło się logo firmy świadczącej profesjonalne usługi logistyczne i posiadającej placówki na terenie całej Polski, a w naszej gminie w Warszowicach i Pawłowicach. Prezes JAS-FBG S.A. był obecny podczas całej imprezy i gratulował wszystkich wygranym. Pracownicy firmy stanowili również liczną reprezentację w biegu na 5 km.

Tegoroczny medal wykonany był ze szkła. Każdy ręcznie piaskowany przez Anetę Płaczek - mieszkankę Pawłowic, absolwentkę Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, natomiast materiał w postaci szklanych krążków dostarczyła pawłowicka firma DAK.

Bieg na 5 km

K 16-19
I - Filec Karolina - Świerklany
II - Anna Wróbel - Pawłowice
III - Magdalena Dankiewicz - Pawłowice

K 20-29
I - Bożena Lerch - Jastrzębie - Zdrój
II - Roksana Kolonko - Międzyrzecze
III - Paulina Pawełek - Golasowice

K 30-39
I - Aneta Suwaj - Jastrzębie - Zdrój
II - Ewa Kucharska - Pszczyna
III - Monika Aplikowska - Brilla - Żory

K 40-49
I - Magdalena Mardzyńska - Gilowice
II - Kinga Kowalska - Pogwizdów
III - Beata Dróżdż - Jastrzębie - Zdrój

K 50-59
I - Małgorzata Ogierman - Pielgrzymowice
II - Barbara Kiermaszek - Wodzisław Śl
III - Hanna Rotter - Jastrzębie - Zdrój

M 16-19
I - Piotr Rzepecki - Pogwizdów
II - Paweł Kuczera - Świerklany
III - Kacper Pawełek - Golasowice

M 20-29
I - Szymon Ostrowski - Pielgrzymowice
II - Przemysław Gibiec - Cieszyn
III - Mateusz Szubert - Poręba Wielka

M 30-35
I - Grzegorz Szulik - Jastrzębie - Zdrój
II - Jarosław Małysz - Hażlach
III - Dawid Kiepiela - Jastrzębie - Zdrój

M 40-49
I - Sebastian Bartnik - Jastrzębie - Zdrój
II - Marek Sokołowski - Mysłowice Wesoła
III - Jacek Piechaczek - Jastrzębie - Zdrój

M 50-59
I - Jan Myśliwiec - Ślemień
II - Janusz Łyczko - Bielsko - Biała
III - Mirosław Piłatowski - Jastrzębie - Zdrój

M 60+
I - Stanisław Kała - Pielgrzymowice
II - Henryk Strzoda - Łaziska Górne

Bieg Główny na 5 km bierze udział w klasyfikacji ogólnej Pucharu Carbo Asecura oraz w Grand Prix 25 - lecia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała policja, umożliwiając zawodnikom spokojny bieg po gminnych ulicach i drodze powiatowej. O zdrowie zadbali ratownicy medyczni z firmy AZYMUT, na szczęście interwencje nie były potrzebne, poza dezynfekcją otartego kolana po upadku zawodnika sztafety Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W zabezpieczaniu trasy pomagali harcerze z 14 Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej. Rozdawali również słodkie upominki ufundowane przez firmę Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o. ze Skoczowa. Na trasie biegu byli obecni strażacy. Zbudowali kurtynę wodną schładzającą rozgrzanych trzydziestostopniowym upałem zawodników. Z wodą i zraszaczami pojawili się również mieszkańcy okolicznych domów.

Ostatnim biegowym punktem programu był udział w Sztafecie Samorządowców i Przedsiębiorców. Na starcie pojawiło się 14 drużyn, które walczyły w kategorii męskiej i mieszanej. Rywalizacja była zacięta. Dla niektórych był to już trzeci start tego dnia, po wspólnym biegu z dzieckiem i starcie na 5 km.

Sztafeta Samorządowców i Przedsiębiorców

Kategoria mieszana
I - Olomoto - 3,59 min
II - Wójt Gminy Pawłowice - 4,03 min
III - KWK Pniówek - 4,14 min

Kategoria męska
I - RUNTEAM Pawłowice - 3,37 min
II - PTTK Pawłowice - 3,54 min
III - ZSO Pawłowice - 3,58 min

O żołądki zawodników oraz przybyłych gości zadbała restauracja UNIWAR, przygotowując pyszne sałatki ze składników sponsorowanych przez Gospodarstwo Rolno-Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Tomasza Orlika z Pawłowic i sklep Intermarche z Pawłowic, wydając pączki i owoce dla uczestników Biegu Dzieci i Młodzieży oraz grillując kiełbaski ofiarowane przez zakład wędliniarski MIR-MAX z Pielgrzymowic. Tutaj również wszyscy chętni mogli kupić soki, kawę, herbatę, drobny posiłek lub przekąskę.

Stoiska promocyjne w parku przygotowali też inni sponsorzy: Carbo Asecura S.A., Biuro podróży Family Tours prezentujące ofertę zagranicznych wojaży, firmy Dietikon i Fit Dietetyk, gdzie można było zbadać poziom tkanki tłuszczowej i zasięgnąć porad specjalistów z zakresu żywienia, Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. z gadżetami promocyjnymi i gigantyczną "żywą" maskotką oraz klub fitness Kopalnia Formy. Ta ostatnia udostępniła trampoliny,na których do woli skakały dzieci i dorośli, niektórzy nawet sprawdzali swoje siły w przeprowadzanych przez instruktorki konkurencjach. Swoje usługi promował również Hotel i Restauracja "Dąbrówka" oraz SPA "Parkowe Zacisze", gdzie zmęczeni zawodnicy mogli skorzystać z rąk profesjonalnego masażysty. W parku zainstalowała się MEGA FRAJDA z ogromnym dmuchańcem, która nieodpłatnie wykonywała malowanie twarzy, skręcała baloniki i rozdawała karnety na organizację dziecięcych urodzin.

W organizację imprezy włączyli się członkowie grupy biegowej RUN TEAM z Pawłowic. Ich kolorowe koszulki rozpoznawalne były z daleka. Wolontariuszem był również Damian Szymanek, fotograf na co dzień zajmujący się fotografią artystyczną. W niedzielę zamienił się w fotoreportera. Jego zdjęcia już wkrótce udostępnimy na naszej stronie.

O 16.00 rozpoczęła się ceremonia nagrodzenia zwycięzców w poszczególnych biegach i kategoriach, a po niej - losowanie nagród dodatkowych. Tablet ufundowany przez firmę ZISCO z Pawłowic trafił w ręce Piotra Wali z Jastrzębia-Zdroju, a dwa bony o wartości 200 zł każdy na zakupy w sklepie Decathlon ufundowane przez pawłowicki oddział OSM Włoszczowa do Izabeli Ostrowskiej i Dawida Barana. Wśród najbardziej wytrwałych zawodników rozlosowano jeszcze m.in. zaproszenia na mecze Jastrzębskiego Węgla, talony do poradni dietetycznych i na rehabilitację oraz zabiegi SPA. Pięciu zawodników, dzięki losowaniu, zagwarantowało sobie bezpłatny udział w przyszłorocznej edycji Biegu Pawłowickiego, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA