• 8 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3576

Bardzo dobry start lekkoatletów MKS Iskra Pszczyna - zdjęcia

Bardzo udana okazała się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla startujących lekkoatletów reprezentujących na co dzień Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna.

Bardzo dobry start lekkoatletów MKS Iskra Pszczyna - 4-6.08.2016 · fot. Marek Biela

Aż trzech reprezentantów zdołało zakwalifikować się do ścisłych finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 4-6 sierpnia.

Wcześniej zawodnicy uzyskiwali kwalifikacje startując na zawodach praktycznie w całej Polsce. Prawo startu na OOM-ie obejmowało dwudziestu czterech najlepszych zawodników w danej konkurencji lekkoatletycznej.

Jacek Majewski, który startuje po raz pierwszy na takiej imprezie uzyskał awans aż w trzech konkurencjach: w biegu na 100, 200m oraz 400m. Wspólnie z trenerem zdecydowali się na udział tylko w biegu na jedno okrążenie. Jacek wywalczył sobie prawo startu w finale uzyskując w eliminacjach rekord życiowy 50,16s, a ostatecznie zajął 8 lokatę. Warto dodać, że tylko troje zawodników z rocznika 2000 zakwalifikowało się do finałowej "ósemki"!

Bardzo dobre 6 miejsce w trójskoku uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie-11,27m zdobyła Natalia Mach, która pomimo kontuzji trapiącej ją od stycznia zdołała zakwalifikować się na Mistrzostwa Polski także w skoku w dal. Tym razem zakończyła zawody na 18 miejscu.

Dużą niespodziankę sprawił 17 letni Mikołaj Zatorski, który dwukrotnie poprawiał rekordy życiowe w trójskoku. Najpierw w eliminacjach uzyskał wynik-12,94m, a następnie w finale 13,05m i zajął wysokie 5 miejsce. Jak dotychczas to jego największy sukces. Mikołaj jest bardzo wszechstronnym lekkoatletą, a jego przygoda ze sportem rozpoczęła się od biegów średnich.
Cała ww. trójka trenuje pod okiem p. Marka Bieli.

W klasyfikacji klubowej MKS Iskra Pszczyna na 214 sklasyfikowanych klubów uplasował się na 68 zdobywając 16 punktów. I chociaż warunki do trenowania lekkiej atletyki mamy nienajlepsze, to udało nam się wyprzedzić takie kluby, jak AZS AWF Warszawa, WKS Śląsk Wrocław czy OŚ AZS Poznań.
Natomiast w klasyfikacji województw bez apelacyjnie wygrała reprezentacja Śląska.

Mimo, że dla juniorów młodszych sezon w zasadzie się zakończył, tak dla młodzików dopiero najważniejsze zawody odbędą się we wrześniu. Do tych imprez lekkoatleci przygotowywać się będą między innymi na obozie klubowym w Kępnie.