• 15 maja 2016
  • wyświetleń: 1963

IV liga: Udany wyjazd

Dobry mecz w wykonaniu zawodników z Pszczyny i w sobotnie popołudnie wracają z Rybnika z kompletem trzech punktów, nie obyło się jednak bez emocji choć po 75 minutach nic nie zapowiadało nerwowej końcówki.

IV liga: KS ROW II 1964 Rybnik - MKS Iskra Pszczyna 14.05.2016 · fot. Roksana Bibiela

Pierwsze groźne akcje stworzyli gospodarze, ale to Iskra mecz rozpoczęła skutecznym uderzeniem. W 12 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adam Maślorz i piłka trafiła dosłownie na nos Damiana Krausa, który z 5 metrów ulokował futbolówkę w siatce. Jeszcze przed przerwą udało się podwyższyć prowadzenie. Na 20 metrze przed bramką ROWu sfaulowany został Adam Maślorz, a rzut wolny na bramkę precyzyjnym uderzeniem zamienił Tomasz Kozioł.

Kiedy w 71 minucie meczu Dawid Stramski uderzając z 16 metrów po ziemi przy krótkim słupku wyprowadził Iskrę na trzybramkowe prowadzenie wydawało się, że jest już po meczu. Zapewne by tak było gdyby pięć minut później w sytuacji sam na sam czwartego gola zdobył Kowaliczek, a tak po skutecznej interwencji bramkarza poszła kontra, po której Rybnik po rękach Rakowskiego trafił na 1:3. Iskra miała jeszcze "bufor bezpieczeństwa", ale w 85 minucie po zagraniu ręką w polu karnym gospodarze otrzymali w prezencie rzut karny, który pewnie wykorzystali. 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry ROW miał szanse na remis, ale w zamieszaniu pod bramką niezbyt mocne uderzenie zmierzające do bramki pewnie złapał Rakowski.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do pszczynian. Po błędzie defensywy najmłodszy na boisku Łukasz Mąka zwiódł obrońcę i uderzeniem z 10 metrów pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

KS ROW II 1964 Rybnik - MKS Iskra Pszczyna 2:4 (0:2)
bramki: 0:1 Damian Kraus (12.), 0:2 Tomasz Kozioł (44.), 0:3 Dawid Stramski (71.), 1:3 Jan Janik (76.), 2:3 Jan Janik (85.), 2:4 Łukasz Mąka (90.)

Radosław Rakowski, Damian Kraus, Jacek Biedrzycki, Bartłomiej Grabczyński, Kamil Żemła, Tomasz Kozioł, Adam Maslorz, Wojciech Dragon (80. Łukasz Mąka), Paweł Zjawiński, Dawid Stramski. Daniel Sobas (68. Konrad Kowaliczek, 90. Andrzej Żur)