Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 3889

Śląskie Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju gwarancją sukcesu!

Artykuł sponsorowany:

GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ. Każdy z rodziców chce zapewnić swoim pociechom najlepsze warunki, w których rozwiną swoją wiedzę, talent oraz odkryją otaczający ich w świat w teorii i praktyce. Śląskie Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju to miejsce, które kieruje swoją ofertę dla najmłodszych, z myślą o ich obecnych i przyszłych potrzebach edukacyjnych.

Śląskie Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju


Jak mawiał Albert Einstein "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek".

Historia i doświadczenie nauczycieli oraz opiekunów obecnego CETIR-u sięgają 2010 roku, kiedy powstało Przedszkole Niepubliczne Klub Maluszka w Goczałkowicach-Zdroju. Zwiększające się grono maluchów, coraz większe zapotrzebowanie na dyplomowaną młodą kadrę, zaowocowały utworzeniem w 2015 r. kompleksu edukacyjno-terapeutycznego, składającego się z Niepublicznego Przedszkola, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi oraz Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka.

Wszystkie trzy placówki mieszczą się w nowoczesnym budynku o powierzchni około 1250 m², dzięki czemu mogą ściśle ze sobą współpracować. W skład obiektu wchodzą m.in. sale dydaktyczne, sala komputerowa, sala terapeutyczno-rehabilitacyjna, gabinety do zajęć indywidualnych, biblioteka, przestronna jadalnia z zapleczem kuchennym, własna sala gimnastyczna, funkcjonalny zewnętrzny plac zabaw oraz świetlica czynna w godz. 6.30-18.00. Budynek w pełni dopasowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, toalety, szerokie korytarze).

Goczałkowickie Centrum to wielkie przedsięwzięcie zapewniające najlepsze warunki nauczania. W zespole ośrodka znajdują się obecnie dyplomowani nauczyciele, pedagodzy i terapeuci.

CETIR Goczałkowice


Kierując się zasadą "Dobro dziecka jest najwyższą wartością" w ramach działalności przedszkola wszyscy podopieczni mogą liczyć na szereg interesujących zajęć plastycznych, naukę tańca (zajęcia ogólnorozwojowe), różnorodne zabawy rozwijające logiczne myślenie, zajęcia muzyczne, grupowe spotkania teatralne (wcielanie się w różne role sceniczne), zajęcia z j. angielskiego i religii, zajęcia kulinarne, ćwiczenia gimnastyczne, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi. W propozycji zajęć dodatkowych, odpłatnych znajduje się m.in. wybuchowe laboratorium, świat zmysłów, pianino, Klub Puchatka (lekcje przygotowujące dzieci do przedszkola), kulinarne inspiracje, dance kids, florystyka, akademia sportu, dogoterapia. Wszystkie zajęcia poza planem realizuje Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka, które oferuje również usługi terapeutyczne z psychologiem, logopedą, pedagogiem, rehabilitację oraz integrację sensoryczną.

Dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej oprócz realizacji podstawowego programu nauczania mogą wybrać naukę dwóch języków obcych, korzystać z zajęć artystycznych (warsztaty z ceramiki, florystyki, gry na pianinie), komputerowych, sportowych, rytmicznych i korekcyjnych, skorzystać z lekcji pływania na basenie, spotkać się w kołach zainteresowań.

Organizacja zajęć tematycznych i konkursów uczą w dzieciach m.in. postaw patriotycznych i altruistycznych, znajomości ekologii, przyrody i biologii, obcowania z kulturą i sztuką podczas wyjazdów do teatru i kina, wyrażania emocji na kursach tańca, kreatywnej pracy w występach teatralnych i recytatorskich, a nawet przyrządzania potraw.

CETIR Goczałkowice


Warto podkreślić, że Centrum to miejsce integracji dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi, które pozwoli na przełamanie barier i wspólne relacje.

Wszystkim dzieciom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zapewnione zostają różne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne wg indywidualnych planów (dzieci z Autyzmem, zespołem Aspergera, afazją, niepełnosprawnością intelektualną i ruchową oraz innymi zaburzeniami i dysfunkcjami).

W Centrum znajduje się ponadto oferta dla rodziców, którzy na miejscu mogą skorzystać z usług studia wizażu, kosmetyczki, podologa oraz spędzić aktywnie czas na fitnessie dla dorosłych.

Nabory dzieci i pracowników na rok 2015/2016 rozpoczęteW związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym ogłoszony został nabór dzieci do klas pierwszych. Rekrutacja do przedszkola odbywa się w ciągu całego roku, ale pamiętać należy, że ilość miejsc jest ograniczona.

W związku z ciągłym rozwojem placówki i zwiększającą się grupą najmłodszych, otwieramy nabór dla kolejnych pracowników do przedszkola oraz szkoły na stanowiska: oligofrenopedagog, psycholog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta SI, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel edukacji przedszkolnej. Nowemu personelowi gwarantujemy pracę na pełny etat na podstawie umowy o pracę oraz możliwość spełniania swoich marzeń zawodowych.

Chcąc zapewnić jeszcze lepszą opiekę naszym podopiecznym oferujemy w pełni wyposażone prywatne gabinety (pow. użyt. 20 m²) do wynajęcia dla: logopedy, neurologopedy, psychologa, psychiatry dziecięcego, terapeuty SI, tyflopedagoga, surdopedagoga oraz innych specjalistów dziecięcych. Szczegółowe informacje uzyskać można w sekretariacie placówki.

Tomasz Gruca

CETIR Goczałkowice


Goczałkowice-Zdrój, ul. Uzdrowiskowa 37, www.cetir.pl
Kontakt: Łukasz Kanik, tel. 667 222 287, Katarzyna Kanik, tel. 601 636 264
Zapraszamy przez cały rok od 6.30 do 18.00