Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 14 maja 2016
  • wyświetleń: 5562

Piszczek najlepszym prawym obrońcą Bundesligi. Teraz czas na kadrę!

Pochodzący z Goczałkowic-Zdroju Łukasz Piszczek został wybrany najlepszym prawym obrońcą Bundesligi kończącego się sezonu. Znalazł się również w szerokiej kadrze Polski na ME we Francji.

Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund
Łukasz Piszczek w barwach Borussii Dortmund · fot.


Łukasz Piszczek od wielu lat przekonuje kibiców swoją grą na prawej obronie. Od kilku lat należy do absolutnej czołówki piłkarzy na tej pozycji. Nie inaczej było podczas sezonu 2015/2016. Mimo kontuzji, wielokrotnie był ostoją obrony Borussii Dortmund, a kiedy trzeba było brał udział w ofensywnych akcjach, trzykrotnie asystując przy golach zawodników BVB. Warto też przypomnieć gola, którego zdobył przeciwko FC Porto w Lidze Mistrzów.

W zorganizowanym przez Bundesligę konkursie na najlepszą jedenastkę rozgrywek Łukasz Piszczek został wybrany najlepszym prawym obrońcą. Dzięki głosom internautów wyprzedził Philippa Lahma z Bayernu Monachium, Mitchella Weisera z Herthy Berlin oraz Paula Verhaegha z FC Augsburg. Polak otrzymał ponad 13 tysięcy głosów, kapitan Bayernu - prawie 12,5 tysiąca, a pozostali dwaj gracze po około 2 tysiące.

Warto odnotować, że ten sezon w Bundeslidze Łukasz Piszczek zaliczy też do udanych jako piłkarz BVB. Drużyna z Westfalii wywalczyła bowiem wicemistrzostwo Niemiec.

Dobra gra Łukasza przełożyła się oczywiście na powołanie przez trenera Adama Nawałkę do szerokiej kadry Polski na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016. Choć nie wszyscy z tego grona pojadą do Francji, to Piszczek wydaje się być pewniakiem i trzymamy kciuki, by na francuskich boiskach potwierdził swoją doskonałą dyspozycję.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA