• 17 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4899

Złoto i srebro Kornelii Marczak, brąz Ani Goc na Mistrzostwach Polski!

Z kompletem medali wracają zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna z Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, które odbywały się 15-17 kwietnia w Białymstoku. Złoto w singlu, a srebro w grze deblowej zdobyła Kornelia Marczak. Brąz wywalczyła Anna Goc.

Kornelia Marczak
Kornelia Marczak zdobyła złoto w singla i srebro w grze podwójnej. · fot. UKS Plesbad Pszczyna

Pszczynianka Kornelia Marczak w finale singla MP Juniorów pokonała Karolinę Władzińską z KKS Ruch Piotrków Trybunalski (26:24, 4:21, 21:16). Jest to pierwsze w historii Plesbadu złoto w grze pojedynczej na mistrzostwach Polski (dotąd podopieczni trenera Damiana Pławeckiego niepokonani byli głównie w grach podwójnych).

Anna Goc, Kornelia Marczak
Zawodnicy Plesbadu z sędzią głównym MP. Kornelia Marczak druga z prawej, w środku Anna Goc. · fot. UKS Plesbad Pszczyna

Zawodniczka Plesbadu nie zawiodła także w deblu i w parze z Magdaleną Machnik (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyła srebrny medal.

Brąz w kategorii młodzieżowców zdobyła Anna Goc grająca w parze z Kingą Haracz z Głubczyc.