pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 11 kwietnia 2016
  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 22700

[ZDJĘCIA] W niedzielę odbył się Rajd Rowerowy "Na kole bez pole"

22 maja w samo południe wystartował piąty już rajd rowerowy "Na kole bez pole" pod patronatem burmistrza Dariusza Skrobola, organizowany przez pszczyńskie koło RAŚ.

Start z pszczyńskiego rynku V Rajdu Rowerowego "Na kole bez pole" - 22.05.2016 r. · fot.


Tym razem uczestnicy wyruszyli z rynku w kierunku Ćwiklic, mijając zabytkowy kościół św. Marcina z XV wieku. W Rudołtowicach wjechali na wały wiślane (starorzecze Wisły), którymi udali się do Grzawy, mijając drewniany kościół św. Jana Chrzciciela z XVI wieku.

Dojeżdżając do Miedźnej mijali stare XIX-wieczne domy z charakterystycznym półksiężycem w szczycie. Kolejny zabytkowy, drewniany kościół św. Klemensa Papieża zbudowano prawdopodobnie w XVII wieku, na miejscu wcześniejszego, wzmiankowanego już w 1326 roku. Następnie przez Bodzów, lasami dotarli do mostu na Pszczynce i boiska LKS Jankowice, gdzie odbył się poczęstunek (kiełbasa, krupnioki, napoje). Każdy uczestnik otrzymał koszulkę okolicznościową.

na kole bez pole - mapa
Mapa Rajdu Na kole bez pole


BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.