medium nr 1 w Pszczynie

• 21 marca 2016
  • wyświetleń: 3093

Sylwia Indeka Mistrzynią Polski

W dniach 19-20 marca w Żaganiu odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów. Nie lada sukcesy odnieśli zawodnicy z Pszczyny: Sylwia Indeka sięgnęła po złoto, a Łukasz Jatczak zdobył srebro.

Podczas pierwszego dnia Mistrzostw wspaniale zaprezentowali się pszczyńscy sportowcy. Sylwia Indeka bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 2km juniorek. Prowadząc od startu do mety potwierdziła doskonałą dyspozycję i ogromny hart ducha na tej wymagającej trasie. Jak Sylwia była faworytką, tak Łukasz Jatczak startujący pierwszy rok w kategorii juniorów młodszych sprawił swoją postawą niespodziankę, zdobywając, po pasjonującej walce na ostatnich metrach, srebrny medal w biegu na 3km. Bardzo dobrze spisały się również Karolina Korny, zajmując 9. miejsce oraz Klaudia Kobiór - 21. miejsce w biegu na 2km juniorek.

Tegoroczne biegi przełajowe odbywały się na terenie żagańskiego poligonu: dukty leśne, piach, woda i selektywna droga czołgowa stawiały przed uczestnikami duże wyzwania.

W niedzielę, 20 marca rywalizowały seniorki na dystansie 5km oraz seniorzy na dystansach 4km i 10 km. Doskonałe 10. miejsce w biegu na 4km zajął Szymon Ostrowski, nawiązując walkę i pokonując wielu utytułowanych zawodników. Specjalizująca się w biegu przeszkodowym Ewelina Gawlak zajęła 15. miejsce. Start w tegorocznych biegach przełajowych należy zaliczyć do niezwykle udanych.

źródło: MORiS Pszczyna