• 20 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1745

Brązowy medal UKS Plesbad

W dobrych humorach będą kończyć rok 2015 pszczyńskie badmintonistki. Juniorki UKS Plesbad Pszczyna zdobyły brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie.

Juniorki UKS Plesbad Pszczyna - 12-13.12.2015 · fot. Plesbad

Niekwestionowaną liderką ekipy była Kornelia Marczak. Mistrzyni Polski w grze mieszanej wygrała wszystkie swoje mecze singlowe. Drużynę tworzyły także Dagmara Pękała, Daria Zimnol i Patrycja Jonderko.

Mistrzyniami tej kategorii zostały reprezentantki MKS Orlicz Suchedniów. Drugie miejsce zajęły zawodniczki STB Energia Lubliniec. Mistrzami zostali także: UKS Hubal Białystok (juniorzy), LKS Technik Głubczyce (młodzicy) oraz młodziczki z UKS Dwójka Bytów.

Zawody odbyły się w Białymstoku, w dniach 12-13 grudnia. Mecz drużynowy skała się z trzech gier pojedynczych oraz dwóch debli.