Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 29 września 2015
  • 30 września 2015
  • wyświetleń: 2120

Mistrz świata i Europy w Woli

Radosław Kawęcki, polski pływak specjalizujący się w stylu grzbietowym, mistrz świata i Europy przyjechał do Woli.

Radosław Kawęcki w Woli - 29.09.2015 · fot.


We wtorek, 29 września w Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Woli odbyło się niecodzienne spotkanie. Szkoła gościła Mistrza Świata i Europy w pływaniu, Radosława Kawęckiego oraz jego rodziców: Grażynę i Marka Kawęckich i asystenta trenera - Macieja Certę. Gośćmi spotkania byli również: Krystian Szostak - wicestarosta powiatu pszczyńskiego, Bogdan Taranowski - wójt gminy Miedźna, Janusz Starzec - przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Młodzieży Rady Gminy Miedźna, Ireneusz Mietliński - kierownik GOSiR w Woli, dyrektorzy szkół: Grażyna Matyszkiewicz i Barbara Foltyn, przedstawiciele firm: Ozeen i Arena oraz rodzice.

Społeczność szkoły i członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "GILUS" w Gilowicach mieli możliwość usłyszeć z ust Mistrza, jaka była jego droga do sukcesu, jak pracować nad sobą, by osiągać wymarzone cele oraz jak ważne jest wsparcie najbliższych na drodze do realizacji zamierzeń. Dużą niespodzianką były wspólne fotografie z mistrzem. Długie kolejki młodzieży ustawiały się po autografy.

Ogromnym wyróżnieniem dla uczniów szkoły, którzy są także członkami MUKS "Gilus" i osiągają pod kierunkiem trenera Sławomira Formasa znaczące sukcesy w pływaniu na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim, była wyjątkowa możliwość uczestniczenia w treningu z mistrzem świata, który odbył się na krytej pływalni w Woli.

Nie było to ostanie spotkanie z Mistrzem, ponieważ Radosław Kawęcki objął honorowym patronatem Międzyszkolny Uczniowskiego Klub Sportowy "GILUS".

ZS Wola

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA