• 3 sierpnia 2015
  • 8 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 7064

Igor Kozłowski w kadrze Polski

Koszykarz Igor Kozłowski, zawodnik UKS Wojan Pawłowice, obecnie reprezentujący WKS Śląsk Wrocław, po przejściu trzech etapów znalazł się w dwunastce najlepszych zawodników w Polsce i tym samym w Kadrze Polski MU-14.

Igor Kozłowski
Igor Kozłowski.

Pierwszy etap miał miejsce na przełomie marca i kwietnia w Giżycku, gdzie odbył się Turniej Finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadr Wojewódzkich Młodzik MU-14 w koszykówce chłopców rocznik 2001/2002. Tam z Kadrą Dolnośląską Igor zdobył Mistrzostwo Polski i znalazł się w najlepszej piątce turnieju wybranej przez trenerów Kadry Polski.

Następnie spośród 100 najlepszych zawodników z Kadr Wojewódzkich zawodnik z Pawłowic znalazł się wśród 32 zawodników powołanych do przygotowania kadry Polski kadetów U14M, które odbyły się w dniach 13-22 lipca w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej w Gdańsku. Tu została wybrana 12, w której to znalazł się Igor Kozłowski i tym samym dostał powołanie na konsultacje Kadry Polski do Pruszkowa w dniach 8-12 sierpnia, skąd uda się na pierwszy turniej Kadry Polski MU-14 na Słowenię (Gradec).

Po powrocie dołączy do WKS Śląsk Wrocław na obóz letni, który odbędzie się w Tresnej koło Żywca. A już w połowie września weźmie udział w wielkim święcie koszykówki w Pawłowicach w V Wojan Cup o Puchar Prezesa JAS-FBG S.A.