• 21 lipca 2015
  • 22 lipca 2015
  • wyświetleń: 13612

Lekkoatleta z Ćwiklic piąty na świecie

Natan Fiedeń z Ćwiklic, zawodnik LKS Pszczyna, reprezentował Polskę na 9. Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce, które od 15 do 19 lipca odbywały się w Cali w Kolumbii. Polska sztafeta zajęła piąte miejsce.

Natan Fiedeń, Joachim Helbik, lekkoatletyka, LKS
Natan Fiedeń z trenerem Joachimem Helbikiem · fot. arch. LKS Pszczyna

Siedemnastoletni Natan Fiedeń startował w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Z zawodnikiem LKS Pszczyna biegli: Natalia Kaczmarek (ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski), Tymoteusz Zimny (MKS Baszta Szamotuły) i Katarzyna Martyna (WLKS Wawel Kraków). Zarówno w eliminacjach, jak i w finałach biegli w kolejności: Fiedeń, Kaczmarek, Martyna, Zimny.

Tymoteusz Zimny, Natan Fiedeń, Kaczmarek, Martyna
Od lewej Tymoteusz Zimny, Natan Fiedeń, Natalia Kaczmarek i Katarzyna Martyna · fot. arch. LKS Pszczyna

Jak relacjonuje nam trener ćwikliczanina Joachim Helbik, do finału nasi zawodnicy zakwalifikowali się z trzecim czasem. Była więc realna szansa na medal. Ostatecznie jednak wygrali reprezentanci Stanów Zjednoczonych, za nimi znaleźli się zawodnicy z RPA, potem z Kanady, Niemiec i na piątym miejscu uplasowała się Polska.

J. Helbik mówi, że to jak dotąd największy międzynarodowy sukces Natana, który trenuje od czterech lat, jest dwukrotnym wicemistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 300 m w hali.

Jak słyszymy, w Kolumbii ćwikliczanin był od 7 lipca. Wraca w najbliższą środę i od razu melduje się na obozie w Wiśle - przed mistrzostwami Polski, które odbędą się od 4 do 6 sierpnia w Łodzi.