• 29 maja 2015
  • wyświetleń: 1374

Aquatica na Mistrzostwach Śląska

Bardzo dobre wiadomości docierają do nas z pierwszego dnia Mistrzostw Śląska dwunastolatków w pływaniu. W zawodach odbywających się na pływalni "Olimpijczyk" w Gliwicach rywalizuje 257 zawodników urodzonych w 2003 roku, pawłowicką aQuaticę a zarazem powiat pszczyński reprezentuje 20 zawodników.

Mistrzostwa Śląska 12 latków w pływaniu

Nasi zawodnicy po pierwszym dniu zawodów w klasyfikacji medalowej zajmują drugie miejsce. Doskonale spisują się nasze zawodniczki, Zuzanna Famulok zdobyła dwa złote medale w konkurencjach 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Oliwia Biernat również może pochwalić się dwoma medalami, srebrny w konkurencji 50m stylem motylkowym i brązowy 100m stylem zmiennym.

Ponadto nasze dziewczyny w konkurencji sztafet 4x100 stylem dowolnym zostały wicemistrzyniami śląska. Sztafeta płyneła w składzie: Oliwia Biernat, Zuzanna Mikszan, Paulina Puzoń oraz Zuzanna Famulok. Pozostali zawodnicy spisują się również bardzo dobrze. Dzisiaj odbywają się kolejne konkurencje Mistrzostw Śląska, życzymy młodym pływakom kolejnych sukcesów.