• 19 marca 2015
  • wyświetleń: 2905

Sukcesy pływaków z Gilowic

Zawodnicy MUKS Gilus Gilowice aktywnie spędzili ostatnie dni. Zarówno, 14, 15, jak i 16-latkowie wystartowali w Pływackich Mistrzostwach Polski.

Bardzo dobrze spisała się trójka zawodników z MUKS Gilus Gilowice na Mistrzostwach Polski 14-latków, które odbyły się na pływalni w Olsztynie. W zawodach wystartowało 636 zawodników ze 141 klubów. Natalia Działkowska, Wojciech Michalski i Michał Kowalczyk sześciokrotnie występowali w finałach A, pięciokrotnie w finałach B, a także ustanowili 15 rekordów życiowych.

Natalia Działkowska
  • Finał A 50 klasycznym, 100 zmiennym, 200 zmiennym
  • Finał B 400 zmiennym, 100 grzbietowym.

Michał Kowalczyk
  • Finał A 100 dowolnym, 200 dowolnym , 400 dowolnym
  • Finał B 50 dowolnym, 100 grzbietowym.

Wojciech Michalski
  • Finał B 400 zmiennym
  • 13. miejsce na dystansie 1500 dowolnym.

Zawodnicy MUKS Gilus Gilowice na pływackich Mistrzostwach Polski - 03.2015 · fot. MUKS Gilus Gilowice

W Mistrzostwach Polski 15-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało 527 zawodników ze 130 klubów. Wśród nich nie zabrakło przedstawiciela MUKS Gilus Gilowice - Szymona Latuska. 15-latek udanie zakończył swój mistrzowski debiut, pięciokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe, na dystansach: 100 i 200 m stylem klasycznym, a także 100, 200 i 400 m stylem zmiennym.

Na pływalni w Oświęcimiu zakończyły się Mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu. W zawodach wystartowało 374 zawodników ze 115 klubów . MUKS Gilus Gilowice reprezentowali: Gabriela Fuks, Kacper Murański, którzy kilkukrotnie występowali w finałach Mistrzostw Polski, 10-krotnie poprawiali życiowe rezultaty. Kacper Murański startował na dystansie 50 (zajął 9. miejsce), 100 (zajął 4. miejsce poprawiając swój rekord życiowy o 2,5 s) i 200 m (zajął 6. miejsce) stylem motylkowym oraz 100 i 400 (zajął 11. miejsce) m zmiennym.

Natomiast Gabriela Fuks startowała na dystansie 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz 100 i 400 zmiennym.