• 10 października 2014
  • 12 października 2014
  • wyświetleń: 2626

Siatkarki wygrały w Jaworznie

Siatkarki pszczyńskiego PLKS pokonały po zaciętym meczu 3:2 (25:20, 20:25, 18:25, 25:23, 15:10) liderki zespół MCKiS Jaworzno.

Po łatwym wygraniu przez PLKS pierwszego seta do 20, w dwóch następnym inicjatywę przejęły gospodynie i to one dyktowały warunki gry na parkiecie. Zwyciężyły 25:20 i 25:18.

Czwarty set dobrze rozpoczęły pszczynianki. Gra była bardzo wyrównana, w końcówce seta udało się uzyskać kilkupunktową przewagę którą utrzymały do końca. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:23 dla PLKS.

W decydującym piątym secie gospodynie cały czas goniły wynik.
Siatkarki PLKS na początku seta uzyskały przewagę punktową i zaczęły całkowicie kontrolować grę na parkiecie. Piatego seta wygrały do 10 i całe spotkanie 3:2.

Zespół PLKS Pszczyna zagrał w dzisiejszym meczu w składzie:
Karolina Puczok (2), Karolina Janik (11), Katarzyna Zackiewicz (10), Justyna Neniczka (5), Maria Graff (11), Patrycja Rygalik (9), Barbara Gościńska (libero) i Agnieszka Szczypka (libero) oraz Gabriela Ponikowska (K) (14), Patrycja Leśniewska (1), Agata Bartłomiejczyk (1)
Trener: Włodzimierz Habarta

źródło: PLKS Pszczyna