• 15 maja 2014
  • wyświetleń: 4304

Złoto dla bokserki z Goczałkowic

Boks nie jest sportem przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn. Dowody na to daje nam 15-letnia Weronika Pławecka z Goczałkowic-Zdroju, która wywalczyła złoto w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski kadetek 2014.

Od 8 do 11 maja w Złotowie odbywał się I Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski kadetek. Pierwszą walkę Weronika stoczyła już pierwszego dnia. Wygrała wówczas przez TKO w pierwszej rundzie z reprezentantką Boks Team Oława Kamilą Kłapouch. Drugiego dnia w półfinale 15-latka pokonała Natalię Marczykowską z Broń Radom już w pierwszej rundzie przez TKO.

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski kadetek w boksie - 11.05.2014 · fot. Weronika Pławecka

W ostatni dzień turnieju, czyli w niedzielę 11 maja, Weronika natrafiła
na reprezentantkę Złotowa - gospodarza turnieju. Walka była tym trudniejsza, że przeciwko zawodniczce z Goczałkowic stanęła również publiczność. Weronika jednak wygrała na początku drugiej rundy
przez TKO.

Dzięki tej serii zwycięstw 15-latka wróciła z turnieju ze złotym pucharem i możliwością startu na Mistrzostwach Polski kadetek 2014 które odbędą się w lipcu w Świdnicy.

---

Weronika od 3 lat trenuje boks w Tychach i reprezentuje MOSM Tychy. Jej trenerem jest Ryszard Dziopa i od niedawna Szymon Białas. 15-latka jest kadetką, walczy w kategorii wagowej do 75kg.