• 18 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2424

Sukcesy Gilusa na mistrzostwach

W połowie kwietnia polscy juniorzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z jedenastu krajów: Brazylii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Polski w wielomeczu pływackim w Aleksandroupoli w Grecji .

Biało - czerwoni okazali się bezkonkurencyjni, dominując zarówno żeńskie jak i męskie konkurencje. Dzięki zwycięstwom, licznym miejscom na podium i w strefie punktowej, Polacy wygrali klasyfikacje drużynowe zarówno kobiet jak i mężczyzn.

W gronie zawodników kadry nie zabrakło zawodników z MUKS GILUS Gilus. Do kadry na wielomecz została powołana Miriam Kwiatek , która bardzo dobrze spisała się na 400 zmiennym, 200 zmiennym zajmując dwukrotnie 6. miejsce. Zawodniczka na co dzień trenuje u trenera Sławomira Formasa .

Suksecy pływackie kadry narodowej - 12/13.04.2014 · fot. MUKS GILUS Gilowice

W tym samym terminie odbył się wielomecz pływacki na Cyprze, który obfitował w wiele medali zdobytych przez polskich zawodników. Zawody rozgrywane były na odkrytej pięćdziesiątce w pięknej letniej scenerii. Słoneczna aura pozytywnie wpłynęła na starty i ostateczny wynik drużyny polskiej, która w klasyfikacji ogólnej zajęła 2. miejsce ustępując reprezentacji Brazylii.

Wśród zawodników na Cyprze nie zabrakło reprezentanta MUKS GILUS Gilowice, a był nim Karol Trela - zdobywca dwóch brązowych medali: indywidualnie na 100 m stylem klasycznym z czasem 1.05.60 (ustanowił rekord życiowy) oraz drużynowo w sztafecie 4 x 100 stylem zmiennym.

Do Kadry Narodowej Polski powołany został również trener MUKS GILUS Gilowice - Sławomir Formas.