• 28 lutego 2014
  • wyświetleń: 2163

Siatkarze i siatkarki z PG3 na czele

We wtorek 25 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pszczynie odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Głównym celem turnieju było wyłonienie najlepszego zespołu wśród uczniów pszczyńskich gimnazjów, który będzie reprezentować nasze miasto w powiecie.

W finale spotkały się zespoły z PG 2 i PG 3. Pierwszy set należał do drużyny gości (25:22), natomiast drugi set wygrały dziewczyny z "trójki" (27:25). Po dramatycznym tie-breaku zespół PG 3 wykazał się ogromną wolą walki i odniósł zwycięstwo (19:17).

Dzień później, również w gimnazjum nr 3 zorganizowano Gminne Zawody w Piłce Siatkowej Chłopców. Po trudnej, ale sportowej walce, chłopcy z PG 3 pokonali w finałowym meczu kolegów z PG 4 wynikiem 2:0 (25:15, 25:22).

Obie reprezentacje zagrają w powiatowych zawodach, które odbędą się 11 i 12 marca w Publicznym Gimnazjum nr 3.