• 27 lutego 2014
  • wyświetleń: 1550

LS: wyniki 13. kolejki

W sobotnie popołudnie odbyła się 13. kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna - Goczałkowice, która przyniosła spore zmiany w ligowej tabeli.

Kolejkę rozpoczęło spotkanie Żubrów z POSiR-em i już od początku walka była zacięta. W pierwszym secie lepsi okazali się zawodnicy Błaszczyka, ale następne dwie partie wygrały Żubry. Czwarta odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia POSiR-u, który wygrał pewnie i doprowadził do 6(!) tie breaka tej drużyny, w obecnym sezonie.
POSiR Team Pszczyna - Pszczyńskie Żubry 3:2 (25:23, 16:25, 22:25, 25:14, 15:11)

W drugim spotkaniu o pierwsze zwycięstwo walczyli zawodnicy Dream Teamu z Brzeszcz. W pierwszym secie wyraźnie jednak przegrali i można było przypuszczać że ADS łatwo wygra również następne starcie. W drugim secie, Brzeszcze pokazały natomiast, że potrafią bardzo dobrze bronić, a postawa na boisku zaowocowała zwycięstwem. Trzecia i czwarta odsłona padła już łupem faworyzowanego ADS-u, a trzy punkty pozwoliły im zrównać się w tabeli z Pszczyńskimi Żubrami.
ADS Zabrzeg - Dream Team Brzeszcze 3:1 (25:8, 21:25, 25:13, 25:19)

Następne spotkanie nie będzie zbyt mile wspominane przez zawodników Best Boysów, którzy już przyzwyczaili wszystkich do gry w skromnym pięcioosobowym składzie. Pierwszy set wygrali Best Boysi, w drugim górą były "Diabły". Chwilę po rozpoczęciu trzeciego seta, przy wyniku 5:2 dla "Diabłów" boisko z powodu kontuzji opuścił Kowalski, a brak zmiennika skutkował poddaniem spotkania.
Korfantego Devils - Best Boys Czechowice 3:1 (21:25, 25:16, 25:2, 25:0)

W związku ze zbyt małą ilością zawodników uprawnionych do gry w drużynie Volley Masters Czechowice, czwarte spotkanie 13. kolejki zakończyło się przyznaniem walkowera na korzyść Davexu. Zgodnie z regulaminem drużyna Volley Masters ukarana została również jednym ujemnym punktem w klasyfikacji generalnej.
Davex Pszczyna - Volley Masters Czechowice 3:0 (25:0, 25:0,25:0)

Przed nami 14 seria spotkań Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.