• 1 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3076

PLKS: wygrana w 3 setach

PLKS Pszczyna pokonał zajmujący ostatnie miejsce w tabeli II ligi grupy 2 zespół UKS ARES Nowa Sól 3:0 w setach 25:14, 26:24, 25:19.

W pierwszym secie pszczynianki szybko uzyskały przewagę punktową nad zespołem z Nowej Soli. Pewnie utrzymując wysoką zaliczkę punktową zakończyły seta do 14.

Dziwna była druga partia meczu. PLKS rozpoczął od prowadzenia 4:0, a po chwili przeciwniczki wyrównały wynik meczu. Przy stanie 19:13 zespół pszczyński zaczął popełniać sporo niewymuszonych błędów w zagrywce i w ataku co wykorzystały siatkarki Ares-u. Doprowadziły one do remisu w meczu 21:21, a później wyszły na prowadzenie 24:23. Pszczynianką udało się w końcówce przeważyć wynik na swoją korzyść i zakończyć seta wygraną 26:24.

Trzeciego seta bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki z Nowej Soli. uzyskały przewagę punktową. Dopiero od stanu 7:7 siatkarki PLKS opanowały grę i uzyskały zdecydowaną przewagę. Końcówka trzeciego seta należała do pszczynianek.

Tym meczem pszczynianki zakończyły pierwszą rundę zasadniczą. Już w najbliższą sobotę 7 grudnia spotkają się w rundzie rewanżowej z zespołem SMS PZPS II Sosnowiec. Mecz odbędzie się w hali POSiR w Pszczynie o godzinie 17.

Zespoły zagrały w składzie:
PLKS: Joanna Pyrek/K/(6), Milena Stacchiotti(10), Agnieszka Bodys(10), Katarzyna Boroń(2), Agnieszka Mitręga(17), Agata Turbak(11), Marta Kędzia-libero oraz Marta Jędrysik (3), Wiktoria Sowińska, Agnieszka Oyibo
Trener: Jarosław Bodys
ARES : Paulina Kędziora/K/, Paulina Pachurka, Alicja Szczurek, Wiktoria Rybińska, Karina Flisińska, Aleksandra Stawowczyk, Agata Kornalska-libero oraz Joanna Waszak, Magdalena Kozik, Kinga Opaczyńska, Aleksandra Sieradzka
Trener: Mirosław Kasprowicz