praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

• 24 września 2013
  • wyświetleń: 2493

Połfinał Kamili Nowak w Czechach

W dniach 14-15 września Kamila Nowak wzięła udział w czeskim turnieju starszych żakiń w Opavie. Jak wiadomo, turnieje rozgrywane w Czechach stoją na wysokim poziomie, więc medale z tych występów są cenną zdobyczą.

Kamila Nowak, tenis
Kamila Nowak · fot.

Kamila Nowak, tenis, sponsorzy

W zawodach wystartowało 18 zawodniczek. Kamila w pierwszej rundzie miała wolny los, następnie trafiła na Venesę Slunską wygrywając 6/4 7/6, kolejną rywalką była turniejowa dwójka Jana Hrbacowa, z którą polka wygrała 6/3 6/3.

W walce o wejście do finału Kamila niestety poległa z Viktorią Kurkową. Po zaciętym, długim meczu tenisistka przegrała dopiero w tie-breaku 13 do 11 (6/4 4/6) - tak więc dziewczynka zdobyła brązowy medal w "singlu". Pocieszeniem jednak był wywalczony puchar za pierwsze miejsce w grze podwójnej, który zdobyła z klubową koleżanką Małgosią Stępień.