Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 28 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2023

Dni Pszczyny 2013: wyniki zawodów

W czasie obchodów tegorocznych Dni Pszczyny rozgrywane były tradycyjnie turnieje piłki nożnej i siatkówki mężczyzn. Jak co roku pasjonaci badmintona mogli zapoznać się z tajnikami tej gry w nietypowej scenerii - pszczyńskim parku.

wyniki - turniej walk mieszanych
wyniki - regaty żeglarskie
pokaz wędkowania
zawody spławikowe
wyniki - turniej siatkówki mężczyzn 2013
wyniki - turniej trampkarzy Dni Pszczyny 2013
wyniki - otwarty turniej pn Dni Pszczyny 2013

Byliśmy również współorganizatorami turniejów tenisa ziemnego, zawodów strzeleckich, wędkarstwa wyczynowego i zawodów spławikowych oraz turnieju walk mieszanych MMA. W miarę napływających sprawozdań będziemy przedstawiać rezultaty końcowe imprez.

Galeria: piłka nożna, siatkówka mężczyzn, wędkarstwo i zawody spławikowe, sporty walki, tenis ziemny

Dni Pszczyny 2013


W XV Turnieju Trampkarzy o Puchar Burmistrza Pszczyny zwyciężyli zawodnicy Ruchu Chorzów przed pszczyńską Iskrą. Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy z Wisły Wielkiej przed zawodnikami z MOSiR-u Jastrzębie Zdrój.

W XV Otwartym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pszczyny zwyciężył zespół LAS Palmas, który w finale pokonał OKS Poligon 1:0. W meczu o trzecie miejsce EŁKA TEAM pokonał THE REDS 3:0.
W Turnieju Siatkówki Mężczyzn zwyciężyli zawodnicy z Żor - VOLLEY ŻORY. Drugie miejsce zajęły Pszczyńskie Żubry, trzecie- Żubry ALL STARS, zaś czwarte - POSiR.

Sprawozdanie przygotowane przez Organizatorów turnieju:
W dniach 23-25.08.2013 w ramach Dni Pszczyny na kortach przy ul. Bratniej odbył się II Turniej o Puchar Burmistrza Pszczyny. Podczas trzech dni do rywalizacji przystąpili tenisiści w trzech kategoriach : skrzaty, kadeci i open.

Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja w kategorii skrzaty. W finałowym meczu spotkali się dwaj bracia: Antoś i Franek Pękała. Minimalnie lepszy okazał się w tym dniu Antoś i to on zajął I miejsce. O trzecie miejsce na podium, rywalizowało kolejne rodzeństwo - Adam i Natalia Ingram. Nieco lepszy okazał się Adam , ale sędzia główny uznał, że Natalii z racji, że rywalizowała z chłopakami przysługuje równorzędne III miejsce.

W kategorii kadetów, Tomasz Kuś powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, pokonując w finale Mateusza Poszelężnego.

W kategorii open, do finału dotarła dwójka najwyżej rozstawionych tenisistów: z numerem 2- Kajetan Kraus (obrońca I miejsca z poprzedniego roku) i z numerem 1- Jakub Tokarz. Kuba potwierdził swoją dominację w Pszczynie i pokonał po zaciętym meczu Kajetana w finale. Finaliści nie zawiedli zgromadzonej publiczności i zaprezentowali swój najlepszy tenis.

Po meczu finałowym, rozpoczął się pokazowy, deblowy mecz, w którym młodzi adepci tenisa: Antoś i Franek oraz Adam i Natalia pokonali pierwszą i czwartą rakietę w Pszczynie - Kubę i Tomka.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy z rąk Burmistrza p. Dariusza Skrobola otrzymali wspaniałe puchary , dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wśród uczestników turnieju zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Mariusz Maśka okazał się szczęśliwcem, któremu udało się wylosować nagrodę główną: rower górski, ufundowany przez firmę Molbud.

Po rozdaniu nagród organizatorzy zaprosili wszystkich gości i oczywiście uczestników na poczęstunek z grilla , który już tradycyjnie przygotował nasz kucharz Romek.

Dziękujemy bardzo Urzędowi Miasta Pszczyna , Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Pszczyńskiemu Towarzystwu Sportowemu oraz naszym sponsorom firmie Molbud i Polan, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą walkę na korcie i zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz na następne turnieje tenisowe organizowane na kortach przy ul. Bratniej.
Grzegorz Kuś ,Michał Nowicki

Wyniki poszczególnych kategorii:

Skrzaty:
1.Franciszek Pękała
2.Antoni Pękała
3.Adam Ingram , Natalia Ingram

Kadeci:
1.Tomasz Kuś
2.Mateusz Poszelężny
3.Paweł Operchalski
Open.

1.Jakub Tokarz
2.Kajetan Kraus
3.Michał Nowicki
W związku z małą ilością uczestników w kategorii open kobiety (1 tenisistka , pozostałe nie stawiły się na turniej) i skrzatki dziewczynki (1 tenisistka , pozostałe nie stawiły się na turniej) , ustalono , że rywalizacja w tych kategoriach zostanie przeniesiona na inny termin (wrzesień).

źródło: MORiS Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA