Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 14 lipca 2013
  • wyświetleń: 2258

Najlepszy wynik Janosza

Podczas kwalifikacji, które odbyły się w sobotę (13 lipca) rano, Artur Janosz ulokował się na 16 pozycji i z tego pola rozpoczął popołudniowy wyścig. Jednak to miejsce nie było dla niego pechowe.

Artur Janosz startujący z 16 pola, zajął jedenaste miejsce w pierwszym wyścigu European F3 Open na Silverstone. To najlepszy do tej pory wynik w krótkiej karierze 20-latka z Pszczyny w wyścigach single-seaterów. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł Ed Jones, który zbliżył się na cztery punkty do prowadzącego w serii Sandy'ego Stuvika.

Nelson Mason jako pierwszy wjechał w Copse Corner. Artur Janosz ruszał z brudnej strony toru i spadł na 18 miejsce. Emil Bernstorff lądował w żwirze po kontakcie z Alexandre Cougnaudem na Stowe. Richard Gonda i Igor Urien wykonali obrót. Po pierwszym okrążeniu Janosz awansował na 12 pozycję. Prowadził Mason przed Stuvikiem i Jonesem. Od 5 kółka Janosz jechał tuż za Koreańczykiem Chewon Inem, zamykającym top 10.

Alex Toril przebił się na drugą lokatę i na przedostatnim okrążeniu zaatakował Nelsona Masona. Doszło do kontaktu na Village Corner. Ed Jones odebrał Torilowi pozycję wicelidera, a na Luffield Alex przegrał pojedynek z Santiago Urrutią. Jones minął Masona. Podczas ostatniego przejazdu The Loop, Kanadyjczyk znalazł się poza torem i oddał Urrutii drugą pozycję.

wyścig


WYŚCIG 1 (15 okrążeń)
1. Ed Jones (West-Tec) 29.53.433
2. Santiago Urrutia (RP Motorsport) +1,380
3. Nelson Mason (West-Tec) +2,175
4. Alexander Toril (RP Motorsport) +2,751
5. Sandy Stuvik (RP Motorsport) +2,811
6. Yarin Stern (EmiliodeVillota) +4,147
7. Hector Hurst (EmiliodeVillota) +5,710
8. Vicky Piria (BVM) +7,573
9. Aleksiej Czuklin (EmiliodeVillota) +12,339
10. Chewon In (EmiliodeVillota) +25,302
11. Artur Janosz (Campos) +25,715

---
Artur Janosz jest utalentowanym, młodym zawodnikiem, pełnym pasji i sportowego zacięcia. Mimo młodego wieku odniósł już spore sukcesy, z powodzeniem rywalizując ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami. Chwalony za niezwykle dobrą technicznie, skuteczną oraz niejednokrotnie widowiskową jazdę. Przez wielu uważany jest za niezwykle dobrze zapowiadającego się kierowcę wyścigowego, który ma szansę osiągnąć światowy sukces.

BM / pless.pl, źródło: autoklub.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA