• 25 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3699

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Po raz drugi w Łodzi, a dziewiętnasty raz w najnowszej historii Czwartków Lekkoatletycznych najmłodsi lekkoatleci: dzieci klas IV, V i VI szkół podstawowych z 78 ośrodków z całej Polski uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA.
Zawody odbyły się na stadionie AZS Łódź, dnia 21 - 23 czerwca 2013 roku.

Wśród startujących nie zabrakło licznej 64-osobowej drużyny pszczyńskich zawodników, którzy zostali zakwalifikowani po finale miejskim do tej największej dziecięcej imprezy w Polsce.

W tym roku zdobyliśmy dwa brązowe medale w kategorii chłopców klas VI . Podopieczny pani Donaty Dziech ze Szkoły Podstawowej w Kryrach Łukasz Jatczak zajął trzecie miejsce w biegu na 1000m w znakomitym czasie 2:51,81, zaś Krzysztof Koczar z Suszca wychowanek pani Aleksandry Pala zdobył brązowy medal z wynikiem 7,80 (el. 7,75, pf. 7,73).

Finał Czwartków Lekkoatletycznych - 21-23.06.2013

O krok od medalu w skoku w dal była Marta Kotwasińska (klasy VI). Eliminacje zakończyła na drugim miejscu z wynikiem 5,08m, zaś w finale z wynikiem 5,02 m zajęła 6 miejsce. W finale biegu na 60m chłopców klas V Dominik Pala zajął 8 miejsce z wynikiem 8,50 (el. 8,32, pf. 8,57).

W półfinałowych biegach na 60m startowali Katarzyna Wolszczak - klasa VI (el.8,64, 8,79 pf.) oraz Patryk Bartecki - klasa IV (el. 9,00, 9,27 pf ).

Do szerokiego finału w konkursie rzutu piłką palantową zakwalifikowali się: dwukrotna medalistka (klasa IV i V) Dagmara Pękała (el. 53,50m, F 52,00m) oraz Patryk Mizera (klasa V) - el. 51m, F 55,00m. Ostatecznie Dagmara zajęła 10 miejsce, zaś Patryk uplasował się na 9 miejscu.

źródło: MORiS Pszczyna