• 30 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2658

Hat-trick Elgóru, brąz dla Żubrów

Elgór+Hansen zdobył po raz trzeci z rzędu mistrzostwo Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Pszczyńskie Żubry zdobyły brązowy medal Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice.

Elgór+Hansen Milowice mistrz LS 2013
Rafał Krasiński odbierał po raz trzeci z rzędu puchar za zwycięstwo w Lidze Siatkówki. · fot. POSiR Pszczyna

Pszczyńskie Żubry brąz LS
Pszczyńskie Żubry po zwycięstwie 3:1 nad KM&BM zdobyły brązowy medal LS. · fot. POSiR Pszczyna

Zespół Janusza Woźnikowskiego nie wszedł dobrze w spotkanie z KM&BM. Bardziej doświadczony zespół Jacka Kusia zdobył kilka punktów przewagi i kiedy prowadził 22:18 wydawało się, że pierwszy set padnie łupem właśnie KM&BM. Ambitnie grający młodzi pszczynianie zdołali jednak odrobić starty i w nieprawdopodobnych okolicznościach zdobyć nawet 25 punkt, który dał im wygraną w pierwszym secie. To jakby załamało KM&BM, które drugą partię przegrywało już 1:12! Z minuty na minutę pszczynianie odrabiali starty, które zminimalizowali nawet do trzech oczek, ale solidna zaliczka z początku partii wystarczyła Żubrom do wygranej również w drugiej części spotkania.

Grający o przedłużenie nadziei w walce o brązowy medal KM&BM rzuciło wszystko na jedną szalę w trzeciej części meczu. Szarża okazała się skuteczna i dała pewną wygraną 25:16. Kolejna część spotkania należała jednak znowu do Pszczyńskich Żubrów, którzy dzięki wygranej w czwartym secie, zwyciężyli w spotkaniu 3:1 i mogli się cieszyć ze zdobycia brązowych medali.

W finale zagrał mistrz LS z dwóch poprzednich edycji Elgór+Hansen oraz beniaminek z Czechowic-Dziedzic, Golden Boys. Mecz o złoty medal miał dość jednostronny przebieg. Praktycznie w każdym secie scenariusz był taki sam. Po zdobyciu kilku punktów przewagi, ekipa Rafała Krasińskiego kontrolowała przebieg meczu i mimo że czechowiczanom udało się zniwelować starty do jednego punktu, to Elgór nie dał sobie jednak odebrać zwycięstwa w żadnym z trzech finałowych setów. Dzięki wygranej 3:0 na "Złotymi chłopcami", Rafał Krasiński i jego koledzy z drużyny mogli wznieść puchar za zwycięstwo w LS po raz trzeci z rzędu, który chwilę wcześniej wręczyli im przedstawiciele dwóch sportowych Ośrodków organizujących te rozgrywki: Maciej Stieber, dyrektor POSiR-u Pszczyna oraz Paweł Kanik, menedżer w GOSiR-ze Goczałkowice-Zdrój.

Finały Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 28 kwietnia
o 3. miejsce

Pszczyńskie Żubry - KM&BM Pszczyna 3:1 (25:23, 25:21, 16:25, 25:19)

FINAŁ
Elgór+Hansen Milowice - Golden Boys Czechowice-Dziedzice 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Klasyfikacja Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice 2012/2013
1. Elgór+Hansen Milowice, 2. Golden Boys Czechowice-Dziedzice, 3. Pszczyńskie Żubry, 4. KM&BM Pszczyna, 5. POSiR Team Pszczyna, 6. Brzeszcze Team, 7. Sokół Pszczyna, 8. New Vision Strumień.

LS: Hat-trick Elgóru, brąz dla Żubrów - 28.04.2013 · fot. POSiR Pszczyna

Więcej zdjęć z finału LS znaleźć można również na stronie GOSiR-u Goczałkowice-Zdrój.